piątek, 26 kwietnia, 2024

No, jednak DRAMAT. Legia wysoko przegrywa w Gliwicach. SIÓDMY RAZ w sezonie…

1:4 z Piastem w Gliwicach. Hat trickiem popisał się Hiszpan, Alberto Toril. A Legia nie dała dziś argumentów. To już siódma (!) porażka mistrzów Polski w tym sezonie. I coraz mniejszym pocieszeniem jest argument o dwóch  zaległych meczach. Bo nawet sześć punktów dawałoby dziś legionistom maksymalnie 12 miejsce. Teraz jest to miejsce 15. Strata do lidera zmniejszyłaby się z 18 do 12 punktów.

Oglądając to spotkanie można było zobaczyć powtórkę z Neapolu, ale razy dwa. Bo jak w meczu z Napoli w 9 minucie gry Muhir Emreli strzelił w słupek. A minutę później gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Alberto Torila. W 13 minucie Emreli znów trafił w słupek. A w 14 Toril podwyższył na 2:0. Wprawdzie w 21 minucie Ernest Muci zdobył kontaktową bramkę, ale był to gol jedynie kontaktowy. Po przerwie strzelali już tylko gospodarze. Na 3:1 podwyższył ponownie Toril, w 60 minucie. A na 4:1 wynik meczu ustalił Nikola Stojiljković w 87 minucie gry.

Dramatyczne statystyki

Jak dotąd w lidze piłkarze rozegrali dwanaście kolejek, Legia dziesięć, bo ma dwa mecze zaległe. Mistrzowie Polski wygrali 1:0 z Wisłą Płock, 2:0 z Wartą Poznań i 3:1 z Górnikiem Łęczna. Przegrali 1:3 z Radomiakiem w Radomiu, 0:1 z Wisłą w Krakowie, 0:1 ze Śląskiem we Wrocławiu, 2:3 z Rakowem w Warszawie, 1:3 z Lechią w Gdańsku, 0:1 z Lechem w Warszawie, 1:4 z Piastem w Gliwicach. Mają dwa mecze zaległe z Bruk-Betem i Zagłębiem. Legioniści zajmują 15 miejsce, tuż nad strefą spadkową. Do lidera tracą już 15 punktów. Zakładając nawet wygrane w zaległych spotkaniach, w najlepszym razie legioniści byliby na 12 miejscu. A strata pierwszego Lecha zmniejszyłaby się do 12 punktów… ostatnie punkty w lidze Legia wywalczyła 19 września, wygrywając z Górnikiem Łęczna. Najsłabszym zespołem w tabeli.

Piast Gliwice – Legia Warszawa 4:1 (2:1)

1:0 Alberto Toril 10’

2:0 Alberto Toril 16’

2:1 Ernest Muci 21’

3:1 Alberto Toril 60’

4:1 Nikola Stojiljković 87’

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Miguel Munoz, Tomas Huk, Alexandros Katranis, Arkadiusz Pyrka (65’ Michael Ameyaw) – Patryk Sokołowski, Tom Hateley – Damian Kądzior (75’ Kristopher Vida), Michał Chrapek – Alberto Toril (83’ Nikola Stojiljković)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Kacper Skibicki, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki (25’ Ihor Kharatin) – Filip Mladenović, Josue, Andre Martins (63’ Kacper Kostorz), Bartosz Slisz – Ernest Muci, Luquinhas (63’ Rafa Lopes), Mahir Emreli