sobota, 27 kwietnia, 2024

Gorzka pigułka na koniec roku. Legia przegrała z Pasami w Krakowie

Legia Warszawa przegrała w Krakowie z Cracovią 0:2 w zaległym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy.

Są trzy niedobre informacje. Po pierwsze – sama porażka. Po drugie – obie bramki dla gospodarzy strzelił Benjamin Källman, który jest reprezentantem Finlandii. Zespołu, z którym Polacy mogą się zmierzyć w finale barażu Mistrzostw Europy. Po trzecie legioniści nie kończą roku na podium, ale na piątek pozycji. Do zajmującego pierwsze miejsce w tabeli Śląska Wrocław tracą dziewięć punktów. To na 15 kolejek przed końcem rozgrywek do odrobienia, ale naprawdę sporo. Legioniści w niedzielę przy Łazienkowskiej pewnie pokonali zespół Pasów. W środę grali niemrawo, widać było zmęczenie sezonem i brak kilku podstawowych piłkarzy. W Krakowie nie mogli zagrać, chociażby Paweł Wszołek, czy Bartosz Slisz. Po 25 minutach gry „Pasy” prowadziły 1:0. Benjamin Källman urwał się spod opieki Rafała Augustyniaka i strzałem sprzed pola karnego pokonał Kacpra Tobiasza. Tuż przed przerwą wydawało się, że będzie rzut karny dla Legii, sędzia nie podyktował „jedenastki”.

Legia kończy rok na piątym miejscu

Na początku drugiej połowy Legia ruszyła do przodu, w 57 minucie gospodarze przeprowadzili jednak świetną kontrę, po której Benjamin Källman ponownie wpisał się na listę strzelców. Było 2:0 i ten wynik nie zmienił się do końca spotkania. Cracovia opuściła strefę spadkową. Legia jest piąta. Traci do liderującego Śląska Wrocław aż 9 punktów. Wrocławianie mają 41 punktów. Druga jest Jagiellonia Białystok (38 punktów). Trzeci Lech Poznań (33 punkty), czwarty mistrz Polski, Raków Częstochowa (32 punkty, jeden mecz zaległy). Piąta Legia również zgromadziła 32 punkty. W strefie spadkowej znajdują się kolejno Korona Kielce (16 miejsce, 18 punktów), Ruch Chorzów (17 miejsce, 13 punktów) i Łódzki Klub Sportowy (18 miejsce, 10 punktów). Teraz ligowców czeka przerwa świąteczna, potem zimowe przygotowania. Ekstraklasa wraca 9 lutego. Tego dnia legioniści zmierzą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Ruchem.

Cracovia – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

1:0 Benjamin Källman 25’
2:0 Benjamin Källman 57’

Cracovia: Sebastian Madejski – Otar Kakabadze, Kamil Glik, Arttu Hoskonen, Virgil Ghiță, Andreas Skovgaard – Karol Knap, Jani Atanasov, Takuto Oshima – Patryk Makuch, Benjamin Källman

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi (59’ Gil Dias) – Patryk Kun (72’ Makana Baku), Juergen Elitim, Jurgen Çelhaka (59’ Bartosz Kapustka), Yuri Ribeiro – Josué, Marc Gual (67’ Maciej Rosołek), Ernest Muçi (67’ Igor Strzałek)