poniedziałek, 18 października, 2021

W tej lidze Legia ustawia i gromi. Wysoko ograła drużynę z Gdańska i jest druga w tabeli

Cztery mecze, cztery pewne wygrane. Piłkarze Legii Warszawa w Ekstraklasie Futsalu sezon zaczęli wyśmienicie. W ostatniej kolejce wysoko  ograli zespół AZS UG Futsal Gdańsk 3:0.

Drużyna Legii w piłce jedenastoosobowej świetnie radzi sobie w Lidze Europy. Awans do fazy grupowej, w grupie „C” ekipa z Warszawy jest liderem po wygranych ze Spartakiem w Moskwie i angielskim Leicester w Warszawie. Wyprzedza Spartak, Napoli i Leicester. W lidze polskiej jest niestety dużo gorzej. Na dziesięć kolejek trzy  zwycięstwa, pięć porażek, dwa spotkania przełożone. I po porażce z gdańską Lechią ledwie dwa punkty przewagi na strefą spadkową. Piętnaste miejsce w tabeli… Jeszcze początek sezonu, ale można mieć niedosyt. W pełni rekompensują to legioniści grający w… hali. W lidze futsalu odnotowali na razie komplet zwycięstw! Nie inaczej było w niedzielę.

Czwarta i pewna wygrana Legii

Drużyna z Warszawy  również mierzyła się z drużyną drużynę z Gdańska. Podejmowała zespół AZS UG Gdańsk. W 12 min. 55 sek. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Mariusz Milewski. Do przerwy utrzymało się skromne  1:0. W drugiej połowie w 16 minusie, 59 sek. na 2:0 podwyższył Mateusz Szafrański. Wynik ustalił Milewski (38 min. 06 sek.). Legia w lidze futsalu spisuje się doskonale. Jak dotąd wygrała wszystkie mecze. Legioniści pokonali GI Malepszy Futsal Leszno 4:1 w Warszawie, Dreman Opole Komprachcice w Opolu 3:0, Górnika Polkowice w Polkowicach aż 8:2. Teraz wygrali 3:0 z AZS UG Futsal Gdańsk.

Legia wygrywa na razie wszystko

Po czterech kolejkach legioniści zajmują drugie miejsce w tabeli futsalowej ekstraklasy. Pierwszy jest broniący tytułu Rekord Bielsko-Biała, który ma jednak jedno spotkanie więcej. Teraz legionistów czeka prawdziwy maraton meczów na wyjazdach. Już 9 października w Bielsku-Białej prawdziwy hit, spotkanie z liderem, drużyną Rekordu. Potem (weekend 16-17 października)  w Lubawie drużynę z Warszawy podejmie CS Constract. A w weekend 23-24 października legionistów czeka kolejny wyjazd. W Chorzowie rywalem będzie Clearex. Do własnej hali warszawski zespół wraca w ostatni weekend października. Legia zmierzy się z zespołem Fit-Morning Gredar Brzeg.

Polecamy