niedziela, 24 października, 2021

Wyszedł z klatki schodowej, otrzymał cios. Rozbój na Woli

Był wczesny wieczór. Mieszkaniec Woli wychodził właśnie z klatki schodowej. Nagle podbiegł do niego nieznany mężczyzna i uderzył  w twarz. Pokrzywdzony upadł na ziemię. Wtedy podbiegł drugi napastnik. Zadał kolejne ciosy. Obaj sprawcy zabrali plecak, telefon komórkowy i uciekli.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, po godzinie 21 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że doszło do pobicia mężczyzny. Pojechali na miejsce. Tam zastali pokrzywdzonego oraz świadka zdarzenia. Z ustaleń wynika, że napastnicy stali wcześniej w grupie innych osób. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, policjantom opowiadał, że nie ma pojęcia, czemu akurat on padł ofiarą agresji.  Na widok bójki zareagował świadek zdarzenia, który zaalarmował Policję. Pokrzywdzony zorientował się, że w chwili napaści został mu skradziony plecak i telefon komórkowy.

Jak informuje policja, funkcjonariusze zatrzymali napastników w wieku 17 i 23 lat w pobliżu miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania przebywali w grupie innych osób. Mundurowi zawieźli ich do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że obaj są pod wpływem alkoholu i mają ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Jak informuje policja, w prokuraturze rejonowej podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Polecamy