poniedziałek, 18 października, 2021

Ruszył remont ul. Ordona. Utrudnienia potrwają przez miesiąc

Najpewniej do końca października potrwa remont południowego odcinka ulicy Ordona. Prace ruszyły w czwartek, 30 września. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy zamknęli wlot ul. Gniewkowskiej, a jezdnię ul. Ordona w tym rejonie zwęzili do 3,5 m. Kierowcy nie skorzystają z zatok postojowych, które między ulicami Gniewkowską a Stańczyka zostały odgrodzone.

Objazd tymi ulicami

Jak informuje ZDM drogowcy poprowadzili objazd. Kierujący pojadą ulicami Ordona, Kasprzaka, Wolską, Połczyńską, Dźwigową, Globusową i Potrzebną do ul. Gniewkowskiej. Utrudnienia potrwają najpewniej do końca października – informują drogowcy. Ulica Ordona przejdzie remont na odcinku od końca ulicy do wlotu ul. Stańczyka. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych remont musi przeprowadzić deweloper, który realizuje w pobliżu inwestycję komercyjną – poinformował ZDM.  W ramach prac drogowcy wymienią nawierzchnię. Zdejmą kamienne kostki i ułożą ja na nowo według istniejącego wzoru (tzw. łuk rzymski). Wcześniej wykonają odpowiednią podbudowę.

Wymiana nawierzchni, zabytkowy bruk zostanie

Jak przypomina ZDM, nawierzchnia była brukowa i taka pozostanie, bo ulica jest wpisana do rejestru zabytków. Poszerzą zawrotkę z 7 do 10 metrów. Dzielący jezdnie pas zieleni pozostanie, a wcinające się w niego po obu stronach zatoki postojowe będą skorygowane – informuje ZDM. Zamiast prostopadle, po zmianach kierowcy zaparkują swoje auta skośnie. ZDM wymieni też latarnie – postawi 6 nowych słupów oświetleniowych z ledowymi oprawami. Do tego zainstaluje także dwie latarnie, które doświetlą nowe przejście dla pieszych. Zebrę  wytyczą  przed wlotem ul. Stańczyka.Drogowcy przeprowadzą też remont chodników. Dotychczasowe zniszczone, popękane płyty  usuną. W ich miejsce położą nowe – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM)

Polecamy