niedziela, 28 kwietnia, 2024

Ćwierćfinał nie dla Polki. Iga Świątek przegrywa i odpada z Wimbledonu

Na  1/8 finału zakończyła swój start w Wimbledonie Iga  Świątek. Raszynianka odpadła z rewelacją turnieju, Tunezyjką Ons Jabeur 7:5, 1:6, 1:6.

Polka jak burza rozpoczęła start na kortach Wimbledonu, a awans  do 1/8 finału buł jej najlepszym startem w historii występów w seniorskim Wimbledonie. Rywalkę miała jednak trudną – Ons Jabeur, reprezentantka Tunezji to 24. zawodniczka w rankingu WTA, na WImmbledonie spisywała się znakomicie – odprawiła Venus Williams i Gabrinę Muguruzę. W poniedziałek pierwszy set był bardzo wyrównany. Początkowo przewagę uzyskała Tunezyjka, Polka bardzo szybko odrobiła jednak straty, w końcówce przechyliła go na swoją korzyść. Wygrała 7:5. Niestety, kolejne  dwa sety to już pełna dominacja Jabeur, która wygrała dwa razy po 6:1. I to ona  melduje się w ćwierćfinale. (az)

Na zdj. Iga  Świątek fot. Felouch Kotek/Wikipedia By Felouch Kotek – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69786476