sobota, 27 kwietnia, 2024

Legia na „zero” z tyłu, rozbiła rywala

Legia II Warszawa nie dała żadnych szans Concordii Elbląg. W sobotę, 26 sierpnia rozbiła gości z Pomorza aż 5:0.

Legia II Warszawa w  meczu III Ligi (czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce) w sobotnie południe podejmowała Cooncordię Elbląg. W ekipie legionistów wyszło kilku piłkarzy z kadry pierwszego zespołu. Na bramce wystąpił Gabriel Kobylak, młodzieżowy reprezentant Polski, który w poprzednim sezonie grał w Ekstraklasie w barwach Radomiaka. Na środku obrony wystąpił wracający po kontuzji Radovan Pankov. Defensywnym pomocnikiem był Patryk Sokołowski, a na przodzie jako ofensywny pomocnik zagrał Igor Strzałek oraz jako „dziewiątka” joker pierwszego zespołu, bohater ostatniego meczu z Mdtlyjand Blaź Kramer. A w skłądzie legionistów gra także Mateusz Możdżeń, były piłkarz Lecha Poznań, z doświadczeniem w europejskich pucharach.

Spokojny początek, potem przyśpieszenie

Legioniści zaczęli bardzo spokojnie, wymieniając między sobą piłkę, nie podkręcając specjalnie tempa. W 7 minucie przeprowadzili pierwszą akcję. Igor Strzałek dośrodkował w pole karne a Wojciech Urbański władował głową piłkę do siatki. Do przerwy działo się niewiele. Gospodarze mieli przewagę, ale obrona elblążan skutecznie rozbijała ataki legionistów. Sędzia nie uznał też bramki Strzałka. Do przerwy legioniści prowadzili 1:0. Już na początku drugiej połowy gospodarze podkręcili tempo. W 49 minucie Patryk Sokołowski huknął z dystansu i podwyższył wynik na 2:0. Po chwili Sokołowski pociągnął z piłką następnie podał do Igora Strzałka.

Świetny Strzałek, wspaniały wynik. Zaplecze na plus

Rozgrywający świetny mec młodzieżowiec strzelił trzecią bramkę dla drugiego zespołu Legii. Goście zdążyli wznowić grę z połowy boiska, gdy piłkę natychmiast przejęli legioniści. Świetną akcję przeprowadził Strzałek, zagrał do Adama Ryczkowskiego, który nie dał szans bramkarzowi gości. Było 4:0 i wynik był przesądzony. Jednak legioniści nie zamierzali na tym poprzestać. W 62 minucie gry wprowadzony na boisko Szymon Gręczkowski pociągnął po skrzydle i zagrał w pole karne po ziemi do Igora Strzałka. Ten nie dał szans Dominikowi Stasiakowi i ustalił wynik spotkania. Legia II Warszawa rozegrała świetny mecz, rozbijając Concordię aż 5:0. Bohaterem meczu był Igor Strzałek. Reprezentant młodzieżówki strzelił dwie bramki (na 3:0 i 5:0), zaliczył dwie asysty (przy bramce na 1:0 i 4:0). Po pięciu kolejkach legioniści mają 10 punktów. Zajmowali 3 miejsce, ale zespoły Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz Victorii Sulejówek rozrgały o jeden mecz mniej. 3 września Legia II Warszawa zagra w Mławie z Mławianką.

Legia II Warszawa – Concordia Elbląg 5:0 (1:0)

1:0 Wojciech Urbański 7’ asysta Igor Strzałek
2:0 Patryk Sokołowski, 49’ strzał z dystansu
3:0 Igor Strzałek, 52’asysta Patryk Sokołowski
4:0 Adam Ryczkowski, 53’ asysta Igor Strzałek
5:0 Igor Strzałek, 62’ asysta Szymon Grączewski

Legia II Warszawa: Gabriel Kobylak – Kacper Wnorowski, Radovan Pankov (60’ Lindsay Rose), Jan Ziółkowski – Michał Zięba, Patryk Sokołowski (60’ Ihor Charatin), Mateusz Możdżeń, Patryk Konik (66’ Wiktor Puciłowski) – Wojciech Urbański (60’ Szymon Grączewski), Blaz Kramer (46’ Adam Ryczkowski), Igor Strzałek

Concordia Elbląg: Dominik Sasiak – Szymon Mroczko, Gracjan Szpucha, Mateusz Jońca, Piotr Jakubowski – Jakub Rękawek, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Mateusz Szmydt – Kacper Sionkowski, Joao Augusto