wtorek, 7 grudnia, 2021

Przebudowują przystanki na Woli i skrzyżowanie na Białołęce

Trwa przebudowa przystanków przy metrze Płocka na Woli. Z kolei na Białołęce zakończył się kolejny etap remontu skrzyżowania  ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki.

Rozpoczęła się przebudowa przystanków tramwajowych przy stacji metra Płocka. „Poszerzymy obydwie platformy przystankowe, przy których zatrzymują się tramwaje. Jedną do 4,5 metra, a drugą do 6,5 metra. Zapewni to pasażerom większą wygodę, nie będą musieli się tłoczyć i przeciskać na wąskim przystanku. Podwyższy to także poziom bezpieczeństwa. Pojawią się też inne rozwiązania podwyższające bezpieczeństwo – jednym z nich będzie budowa azylu dla pieszych na przejściu przez ul. Wolską na zachodniej części skrzyżowania” – zapowiada spółka Tramwaje Warszawskie.

„Za nami kolejny etap prac na przebudowywanym przez dewelopera skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki. W miniony weekend została na nim wymieniona nawierzchnia. Teraz wykonawca będzie się skupiał na budowie sygnalizacji świetlnej” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Przebudowa skrzyżowania ulic Płochocińskiej, Spedycyjnej i Krzyżówki prowadzona jest od sierpnia. Do tej pory trwało poszerzanie ul. Spedycyjnej pod lewoskręt oraz zachodniego wlotu ul. Płochocińskiej pod pasy skrętów w lewo i prawo. Koncentrowano się też na robotach brukarskich, m.in. układaniu krawężników oraz remoncie i budowie nowych chodników. Kolejny etap wiązał się z wymianą nawierzchni.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy