sobota, 27 kwietnia, 2024

Projekt wygrał i (przynajmniej na chwilę) jest liderem Plus Ligi

Drużyna Projektu Warszawa pokonała Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21). To trzynasta wygrana w piętnastej kolejce Plus Ligi. Przynajmniej „na chwilę” warszawski zespół jest liderem siatkarskiej ekstraklasy.

To było ważne spotkanie stołecznych siatkarzy, którzy we wtorek, 2 stycznia przegrali niespodziewanie w Olsztynie z Indykpolem AZS 0:3 (25:27, 19:25, 19:25). Była to dopiero druga porażka warszawskich siatkarzy w tym sezonie. W sobotę zawodnicy Projektu nie zawiedli. W pierwszym secie stołeczni siatkarze wygrali 25:21, w drugim górą byli goście wygrywając 25:23. Set trzeci to już większa przewaga gospodarzy, którzy tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:19. Partię czwartą wygrali 25:21, zwyciężając w całym spotkaniu 3:1. Po wygranej Projekt wskoczył na fotel lidera Plus Ligi. W sobotę, 13 stycznia podejmie czwartą w tabeli Asseco Resovię Rzeszów.