niedziela, 24 października, 2021

Kontuzja byłego legionisty. Nie zagra z San Marino i Albanią. Złe wieści z kadry

Po kontuzji Arkadiusza Recy kolejny lewy wahadłowy reprezentacji Polski doznał kontuzji. Z kadry wypadł Maciej Rybus z Lokomotiwu Moskwa. 

Piłkarz przez lata grał w Legii Warszawa. Głównie na lewej pomocy. Do ligi  rosyjskiej trafił w 2012 roku. Był uczestnikiem mistrzostw Europy 2012, mistrzostw Świata 2018, mistrzostw Europy 2020 rozegranych w 2021 roku. Grał w eliminacjach mistrzostw Europy 2016. Z samego turnieju wyeliminowała go kontuzja.

Brak Rybusa to ogromne osłabienie Biało-Czerwonych. Szczególnie, że z kadry wypadł też Arkadiusz Reca. Podopieczni Paulo Sousy zagrają w sobotę, 9 października z San Marino na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trzy dni później w Tiranie zagrają z Albanią.

Po sześciu kolejkach Polacy zajmują w grupie I trzecie miejsce. Liderem jest Anglia, z 16 punktami. Druga jest Albania, z 12 punktami, trzecia jest Polska z 11  punktami. Czwarte miejsce zajmują Węgrzy z 10 punktami. Piąta Andora z 3 punktami a ostatnie jest San Marino bez punktów.

Polacy jak dotąd zremisowali w Budapeszcie z Węgrami 3:3, wygrali z Andorą w Warszawie 3:0, przegrali z Anglią na Wembley w Londynie 1:2, wygrali z Albanią 4:1, San Marino 7:1 i zremisowali z Anglią 1:1. Kolejne spotkania to wspomniane potyczki z San Marino i Albanią, a potem mecze z Andorą na wyjeździe i Węgrami u siebie. Zwycięzca grupy awansuje na mistrzostwa Świata. Drugi zespół gra w barażach.

 

 

Polecamy