poniedziałek, 18 października, 2021

Potężna awaria Facebooka, Instagrama, Whatsappa, Messengera. Na całym świecie

Globalna awaria cyfrowego giganta. W poniedziałkowe popołudnie przestał działać portal społecznościowy Facebook i należące do niego aplikacje Instagram, Whatsapp, Messenger. Po północy działalność portali została przywrócona.

Tego użytkownicy mediów społecznościowych absolutnie się nie spodziewali. Przed godziną 17.30 w poniedziałek wchodząc na strony Facebooka, Messengera, Whatsappa czy Instagrama mogli jedynie przeczytać informacje o niedostępności strony. Po pewnym czasie Facebook podał informację potwierdzającą awarię o charakterze globalnym i przeprosiny za niedogodności. Awaria była na tyle poważna, że pracownicy Facebooka nie mieli możliwości dostać się do swoich biur. Nie działały karty wstępu. To dodatkowo utrudniało prace przy usuwaniu awarii.

Po kilku godzinach, około północy polskiego czasu funkcjonalności portali zostały przywrócone. Jednak wciąż nie wiadomo, co było powodem awarii. Nie można wykluczyć żadnej ewentualności, również zorganizowanego i zaplanowanego ataku. Jak poinformował branżowy portal press.pl straty koncernu są znaczne. Mark Zuckerberg, właściciel koncernu w ciągu kilku godzin stracił ponad siedem miliardów dolarów. I w rankingu najbogatszych spadł za Billa Gatesa, właściciela Microsoftu.

Polecamy