piątek, 30 września, 2022

W czwartek otworzą skrzyżowanie Górczewskiej z Powstańców Śląskich

Ok. godz. 22 budowniczowie metra otworzą przejazd wschodnią jezdnią ul. Powstańców Śląskich przez skrzyżowanie z Górczewską.

Kierowcy jadący od ul. Połczyńskiej w stronę ul. Górczewskiej będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, jazdy prosto i skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Górczewską dostępne będą dwa pasy ruchu oraz wydzielony lewoskręt do skrętu w stronę ul. Bolkowskiej. Autobusy linii nocnych N01, N42 i N43 i dziennych 112, 171, 190, 523 i Z10 jadące w stronę Bielan wrócą na „swoją” jezdnię i przystanki w tych samych miejscach, co przed budową metra.

28 sierpnia (sobota) demontowany będzie rozjazd nakładkowy umożliwiający zmianę kierunku tramwajom linii 26 na wysokości ul. Czumy. Tego dnia trasa tej linii zostanie skrócona do pętli Cm. Wolski. 29 sierpnia (niedziela) na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii 10 i 26 oraz przestaną kursować autobusy linii zastępczej Z10 i tramwajowej 40. Na ul. Powstańców Śląskich zostaną skierowane także tramwaje linii 13 i 23 oraz zastępczej linii autobusowej Z23. Te zmiany są związane z remontem torowiska na ul. Obozowej i wyłączeniem tam ruchu tramwajowego.

W weekend budowniczowie metra naprawią także nawierzchnię jezdni ul. Górczewskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Od dziś od godz. 21 do poniedziałkowego poranka kierowców czeka zamknięcie wlotu ul. Księcia Janusza na ul. Górczewską. Z ul. Jana Olbrachta możliwy będzie wyłącznie skręt w lewo lub w prawo w ul. Górczewską. Objazdy wyznaczono ulicami: Górczewską, Ciołka, Obozową. Do ul. Księcia Janusza można będzie dojechać ul. Brożka od strony ul. Ciołka. W stronę Bemowa można będzie także dojechać, omijając utrudnienia: ul. Elekcyjną do ul. Wolskiej lub ul. Deotymy do ul. Dywizjonu 303. Na ul. Górczewskiej zostanie utrzymany jeden pas ruchu dla potrzeb komunikacji miejskiej i dojazdu do centrum handlowego.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy