czwartek, 5 sierpnia, 2021

Obchody na Pradze Południe i w Ursusie

W Warszawie trwają obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Triumf nad bolszewikami obchodzony jest przez władze państwowe, Kościół, władze miasta stołecznego Warszawa. Są też obchody w dzielnicach. Na Pradze Południe wieczorem zaplanowano imprezę na PGE Narodowym. Obchody organizuje też dzielnica Ursus. 

fot. ODH

15 sierpnia (sobota) o godz. 18.30 na PGE Narodowym odbędzie się „1920. Wdzięczni Bohaterom”. Jest to multimedialny spektakl organizowany dokładnie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. „Scenografia na płycie stadionu zajmie aż 7 tys. mkw., a w wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też setki rekonstruktorów, koni i pojazdów historycznych. Na stadionie wyrośnie też las, który dzięki grze świateł oraz multimedialnym projekcjom przeniesie nas w przeszłość i pokaże, czym była Bitwa Warszawska”

W Ursusie  uroczystości poświęcone upamiętnieniu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zakończą się wieczornym koncertem w wykonaniu solistów Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 przy pomniku na ul. Cierlickiej, po części oficjalnej odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Sosnkowskiego 34. Obchody zakończy koncert pieśni legionów w wykonaniu solistów Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego – o godz. 17 w Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP.

(Warszawski Serwis Prasowy) 

 

Polecamy