czwartek, 29 lipca, 2021

Kolejny wypadek autobusu. I znów Arriva

Jedna osoba w szpitalu, kilka staranowanych aut – to efekt wypadku, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie na Bielanach. Samochody staranował samochód należący do firmy Arriva. 

fot. policja

Kolejny poważny wypadek z udziałem autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie! We wtorek, przed południem na ulicy Klaudyny na Bielanach autobus linii 181 staranował cztery stojące auta. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba – pasażerka pojazdu. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu i środków odurzających. Według wstępnych ustaleń wcześniej mógł spożywać jakieś narkotyki.

To kolejny wypadek autobusu w Warszawie w ostatnim czasie. 26 czerwca autobus miejski również należący do firmy Arriva spadł z mostu Grota. Zginęła jedna osoba, 22 były poszkodowane. Jak się okazało, kierowca był pod wpływem amfetaminy. 

Po wypadku w spółce kontrolę wszczął Urząd Miasta. Z kontrolą poselska wystąpili też stołeczni posłowie Prawa i Sprawiedliwości. 

Przypomnijmy, że firma Arriva to jeden z podwykonawców wożący warszawiaków w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego. (az) 

Polecamy