Polityka nam włazi w codzienność

0
12
Warszawa, fot. Freeimages.com
Przemysław Harczuk

Stało się coś, czego jako dziennikarze lokalnego medium chcieliśmy uniknąć. Wielka, krajowa polityka wlazła nam z butami w codzienność. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski kandyduje na prezydenta Polski. Zapowiedziom jego i konkurentów przyjrzymy się w następnym numerze. Jednak na pewno należy przyglądać się działaniom Trzaskowskiego w stolicy, jak i temu, jak ta stolica będzie wyglądać, jeśli obecny prezydent Warszawy pokona Dudę. Czy miasto zostanie „odbite” przez kogoś spoza obozu liberalnego, czy wygra tu polityk PO, a może prawdą okażą się medialne doniesienia o starcie w wyborach na prezydenta stolicy Szymona Hołowni? Tu zdania ekspertów są podzielone. Sam Trzaskowski wytknął na razie Bizancjum politykom PiS w rządzie. Ci z kolei wytknęli Bizancjum politykom PO i zarobki w miejskich spółkach. A znów miejscy aktywiści stawiają pytania o aferę reprywatyzacyjną. Kampania powoli się rozkręca, a już robi się gorąco. Na razie marszałek Sejmu ogłosiła, że wybory odbędą się 28 czerwca, a ewentualna druga tura 12 lipca.

*****
Pandemia przygasa. Obostrzenia zdjęte. Wirus wciąż jednak z nami
pozostał. Należy dostosować się do zasad bezpieczeństwa. O tym
piszemy na stronie 12. Jest finał „afery misiowej” w ZOO. Niedźwiedzie zostały przeniesione, na wybieg od strony Al. Solidarności już
nie wrócą. Ale są pomysły, by na dawnym wybiegu były figurki znanych misiów – bajkowego Kubusia Puchatka i jak najbardziej realnego Niedźwiedzia Wojtka, kaprala z II Korpusu generała Andersa.
W numerze zajmujemy się także 4 czerwca, dniem, który dla jednych
jest datą końca PRL, dla innych jedynie symbolem zmowy komunistycznych i solidarnościowych elit. Z uwagi na święto Bożego Ciała kolejny nr naszej gazety ukaże się dopiero po długim weekendzie. Wracamy za to do wydań drukowanych.

Przemysław Harczuk 

Warszawa, fot. Freeimages.com