niedziela, 28 kwietnia, 2024

Czarna seria Czarnych Koszul u siebie. 0:1 z Motorem

Polonia Warszawa nie przełamała fatalnej passy w meczach u siebie. Poniosła 4 porażkę przy Konwiktorskiej. Pozycję w środku tabeli zawdzięcza jedynie wygranym wyjazdowym z Arką w Gdyni i Chrobrym w Głogowie. Z Motorem Czarne Koszule poniosły czwartą porażkę w meczach u siebie.

2:3 z GKS Tychy, 2:3 z Wisłą Kraków, 3:4 z Miedzią Legnica. To bilans Polonii Warszawa w meczach u siebie. Na wyjazdach było lepiej. Poloniści pokonali 3:2 Arkę Gdynia i 3:0 Chrobrego Głogów. Mecz z Motorem miał być przełamaniem domowej niemocy. Jednak Czarne Koszule faktycznie zagrały inaczej, ale bynajmniej nie lepiej. Znów przegrały jedną bramką, tym razem po raz pierwszy nie zdobyły gola. Mecz toczył się w wolnym tempie. Piłkarze obu zespołów poruszali się w upale jak muchy w smole. Polonia miał doskonałą sytuację w końcówce pierwszej połowy, jednak nie trafił Bajdurek. Motor wyprowadził kilka akcji, ale jego piłkarze byli nieskuteczni.

Prowadzenie gospodarzom mógł dać Patryk Michalski, ale świetną interwencją w zespole Motoru popisał się Budziłek. W 77 minucie goście przeprowadzili składną akcję, która okazała się akcją meczu. Piotr Ceglarz doskonale podał do Bartosza Wolskiego. Ten nie dał szans Lemanowiczowi. Było 1:0 dla gości. Poloniści mieli szansę na wyrównanie w ostatnich minutach gry. Piłkę meczową miał Paweł Tomczyk, jednak trafił w poprzeczkę, dobitka okazała się niecelna. Ostatecznie Polonia Warszawa przegrała 0:1. Po sześciu kolejkach Czarne Koszule mają 6 punktów, cztery porażki u siebie i dwa zwycięstwa na wyjeździe. 2 września Polonia jedzie do Płocka na arcytrudny pojedynek ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy, Wisłą. Początek sobotniego meczu o 17.30. Następny pojedynek u siebie już po przerwie na mecze reprezentacyjne. W sbotę 16 września Czarne Koszule podejmą zespół Znicza Pruszków. Polonia w tabeli I Ligi zajmuje 11 miejsce. Wisła Płock jest 12. Znicz 9. Zaś sobotni rywal, Motor zajmuje pozycję trzecią.

Polonia Warszawa – Motor Lublin 0:1 (0:0)

0:1 Bartosz Wolski 77’

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz – Maciej Kowalski-Haberek, Michal Kolodziejski (46’ Tomasz Wełna), Michal Grudniewski (46’ Jan Majsterek) – Dariusz Pawłowski (64’ Wojciech Fadecki), Piotr Marciniec, Krzysztof Koton, Bartosz Biedrzycki – Michal Bajdur (80’ Marcin Kluska), Mateusz Michalski (68’ Paweł Tomczyk), Szymon Kobusinski

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski (70’ Sebastian Rudol), Filip Luberecki – Kamil Wojtkowski (64’ Mariusz Rybicki), Jakub Lis (81’ Damian Sędzikowski), Bartosz Wolski – Michał Król, Piotr Ceglarz (81’ Marcel Gąsior), Kacper Śpiewak (63’ Kacper Wełniak)