piątek, 26 kwietnia, 2024

Emocje w meczu Legii, klęska Ursusa w Nowym Dworze. Trzecia kolejka III ligi

Po dramatycznym meczu Legia II Warszawa zremisowała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2 (1:1). Drugi warszawski zespół, Ursus, poniósł klęskę w Nowym Dworze Mazowieckim, przegrywając z liderem – Świtem – aż 0:3.

Spotkanie Legii II Warszawa z Lechią Tomaszów Mazowiecki obfitowało w gole i emocje. W 16 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. „Jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Karol Noiszewski 16. W 27 minucie wyrównał Kordian Górka. Do szatni oba zespoły schodziły remisując 1:1. W drugiej połowie, w 53 minucie znów na prowadzenie wyszli legioniści. Gola na 2:1 zdobył Rafał Maciejewski. Taki rezultat utrzymywał się przez większość meczu. I gdy wydawało się, że legioniści zwyciężą w ostatniej, 90 minucie wyrównującą bramkę zdobył Kamil Cyran.

Powodów do zadowolenia nie mają sympatycy Ursusa. Zespół z Warszawy w spotkaniu ze Świtem skuteczny opór stawiał do 40 minuty, gdy gola dla gospodarzy zdobył Kamil Wiśniewski. W 45 minucie na 2:0 podwyższył Arkadiusz Ciach. Po dwóch bramkach strzelonych „do szatni” piłkarze Świtu mogli spokojnie przygotowywać się do drugiej połowy. A w niej w 56 Arkadiusz Ciach podwyższył na 3:0 i ustalił wynik meczu.

Po trzech kolejkach Grupy I III ligi, liderem jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Środowy rywal piłkarzy z Ursusa zgromadził komplet, dziewięciu punktów. Legia II Warszawa z pięcioma punktami zajmuje miejsce szóste. Jak dotąd zremisowała 1:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Wygrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 2:0, teraz zremisowała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2. Ursus zremisował 2:2 z Błonianką Błonie. Potem pokonał Broń Radom po dramatycznym meczu 3:2. Wreszcie uległ Świtowi aż 0:3. Po trzech kolejkach Ursus z czterema punktami jest jedenasty. W najbliższy weekend Ursus podejmie Mławiankę Mława, a Legia II Warszawa w Ostródzie zmierzy się z Sokołem.