środa, 10 sierpnia, 2022

Obudził go trzask w piwnicy. W nocy nakrył recydywistę

Było późno, około 3.00 w nocy pod numer alarmowy zatelefonował mieszkaniec bloku przy ulicy Szaserów na Grochowie. Zgłosił podejrzenie kradzieży z włamaniem do piwnicy.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, zgłaszający twierdził, że mieszka na parterze i w pewnym momencie w nocy obudziły go hałasy dobiegające z piwnicy. Kiedy zszedł na dół zobaczył jak jakiś obcy mężczyzna przecina kłódkę i próbuje dostać się do jednej z piwnic. Na widok mieszkańca sprawca w popłochu uciekł. Pościg natychmiast podjęli powiadomieni o wszystkim patrolowcy. Podejrzany zdążył co prawda wsiąść do nocnego autobusu, ale nic mu to nie dało, ponieważ policjanci najpierw zatrzymali autobus, a następnie samego 39-latka – relacjonuje policja.

W plecaku mężczyzna posiadał narzędzia służące do cięcia metalu, a także rękawiczki robocze. Zgłaszający bez trudu rozpoznał w zatrzymanym sprawcę. Dalsze czynności przejęli już operacyjni i dochodzeniowcy z wydziału mienia. Od właściciela piwnicy zostało przyjęte zawiadomienie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem. Na miejscu funkjonariusze ustalili ze zatrzymany w mieszkaniu posiadał środki odurzające, które funkcjonariusze zabezpieczyli. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Praga-Południe. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych 39-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do piwnicy, czynu dopuścił się w warunkach recydywy oraz posiadania narkotyków.

 

Polecamy