piątek, 26 kwietnia, 2024

Finał Ligi Koszykarzy. Śląsk wygrał z Legią w pierwszym meczu. Dreszczowiec we Wrocławiu

Po niezwykle zaciętym meczu we Wrocławiu Śląsk wygrał z Legią Warszawa 76:72 w pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski. W rywalizacji gra się do czterech zwycięstw.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli dziewięcioma punktami. W drugiej kapitalnie spisali się legioniści, którzy wygrali różnicą ośmiu „oczek”. W całym meczu w połowie był wynik 44:43 dla Śląska. Trzecia kwarta to wygrana czterem punktami przez gospodarzy. Ostatnią zwyciężyli Zieloni Kanonierzy jednym punktem. Cały mecz wygrali jednak wrocławianie 76:72. W rywalizacji finałowej o mistrzostwo Polski prowadzą wrocławianie 1:0. Gra się do czterech zwycięstw. Patrząc na przebieg pierwszego meczu spodziewać możemy się zaciętej rywalizacji w kolejnych meczach.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 76:72 (27-18, 17-25, 18-14, 14-15)