piątek, 21 stycznia, 2022

Kierowca Ubera pobił taksówkarza. Gonili go inni taksówkarze

Szok w Śródmieściu. Była noc z piątku na sobotę. Nagle, z piskiem opon na torowisku przy Politechnice na Nowowiejskiej wyhamował opel. Wyskoczył z niego kierowca i zaczął uciekać. Za nim zatrzymała się taksówka, z niej wybiegł zakrwawiony mężczyzna, który go gonił. A za chwile podjechały inne taksówki. Okazało się, że ich kierowcy gonią pracownika Ubera, który pobił innego kierowcę. W sprawę włączyła się Straż Miejska i policja, które zatrzymały obywatela Gruzji.  

Jak relacjonuje Straż Miejska do zdarzenia doszło około godz. 23.30 na wysokości Politechniki przy ulicy Nowowiejskiej. Rozpędzony opel wjechał z impetem na tory tramwajowe i utknął na torowisku. Tuż za nim jechała taksówka marki Chrysler, która także się zatrzymała. Kierowca opla zaczął uciekać na piechotę. Gonił go kierowca chryslera, który miał zakrwawioną głowę i ręce. Tuż za nimi na Nowowiejską zjechało kilkanaście innych taksówek. Zablokowały ulicę. Okazało się, że uciekający jest kierowcą Ubera i jednocześnie sprawcą pobicia taksówkarza. Strażnicy złapali mężczyznę i umieścili w radiowozie. Sprawcą okazał  się 38-letni obywatel Gruzji.

Jak informuje Straż Miejska kierowca chryslera powiedział, że oberwał jakimś metalowym przedmiotem. Strażnicy udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Strażnicy opatrzyli taksówkarza, a sprawcę pobicia strażnicy przekazali policji.

(źródło: Straż Miejska, mat. pras.)

Polecamy