środa, 1 grudnia, 2021

COVID-19. Od poniedziałku siedem szpitali tymczasowych na Mazowszu

W poniedziałek w Płocku ruszy siódmy w województwie mazowieckim szpital dla pacjentów z COVID-19.

Jak przypomniało biuro prasowe wojewody mazowieckiego, w  województwie mazowieckim działa sześć  szpitali tymczasowych. Od 15 listopada pacjentów będzie ponownie przyjmował siódmy szpital tymczasowy – w Płocku.

Trzy szpitale tymczasowe działają w Warszawie.  Szpital tymczasowy w obiekcie Szpitala Południowego uruchomił na razie 69 łóżek, w tym 26 respiratorowych. Z kolei szpital modułowy WIM ma 60 łóżek, w tym 12 respiratorowych. Od 5 listopada br. ruszył szpital tymczasowy prowadzony przez Wojskowy Instytut Medyczny przy Okęciu. W szpitalu jest 56 łóżek, w tym 10 respiratorowych.

Cztery szpitale tymczasowe dzialaja w miastach województwa mazowieckiego. Radom uruchomił  szpital na 100 łóżek, w tym 20 miejsc respiratorowych dla pacjentów z Covid-19. W Siedlcach  działa 1 szpital tymczasowy – jest w nim gotowych 100 łóżek, w tym 10 miejsc respiratorowych. Szpital tymczasowy ma także Ostrołęka  – jest w nim gotowych 88 łóżek dla pacjentów z Covid-19. Od poniedziałku działalność zacznie szpital w Płocku.

(MUW mat. pras.)

Polecamy