środa, 1 grudnia, 2021

Oficjalnie. Nowy wiceprezydent Warszawy. Był wiceburmistrzem

Tomasz Bratek, prawnik, dotychczasowy wiceburmistrz dzielnicy Śródmieście nowym wiceprezydentem Warszawy. 

Nominację Tomasza Bratka ogłosił w piątek przed południem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Nowy wiceprezydent zajmie miejsce Roberta Soszyńskiego, który ze stanowiska zrezygnował w sierpniu.

Tomasz Bratek wiceburmistrzem Śródmieścia był od listopada 2018 roku. Nadzorował Wydziały: Architektury i Budownictwa, Wspólnot Mieszkaniowych, Zarządzania Nieruchomościami. Odpowiadał za współpracę z jednostkami organizacyjnymi miasta Warszawy,  położonymi na obszarze Dzielnicy Śródmieście i niezaliczonymi do jednostek o znaczeniu ponaddzielnicowym uchwałą Rady m.st. Warszawy. Nadzorował Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w  Dzielnicy Śródmieście.

Jak czytamy w nocie biograficznej na stronie Urzędu Dzielnicy, Tomasz Bratek ukończył studia prawnicze i administracyjne na Uniwersytecie Warszawskim. Potem także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Ma 16-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze oświaty, szkolnictwa wyższego, zamówień publicznych, zarządzania środkami unijnymi. Zdobył je  m.in. w Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji UW, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także instytucjach zajmujących się współpracą z UE. Był członkiem grupy negocjacyjnej perspektyw finansowych 2007–2013 oraz 2014–2020 Europejskich Programów Edukacyjnych. Był twórcą działającego w Warszawie Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu, Państw Partnerstwa Wschodniego.

Polecamy