poniedziałek, 18 października, 2021

I znów zmiany w rozkładach jazdy. Komunikacja (nie)wakacyjna

Od soboty, 2 października Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził kolejne zmiany w komunikacji miejskiej. Tym razem częściej pojadą autobusy.

Wakacyjne rozkłady komunikacji w roku szkolnym zwiększyły tłok w autobusach i tramwajach. Po protestach najpierw ZTM zwiększył częstotliwość tramwajów. A od soboty  częściej jeżdżą też niektóre autobusy.

Autobusy pojadą częściej

W dni powszednie linia 401 jeździ znów pełną trasą (URSUS-NIEDŹWIADEK – URSYNÓW PŁD.) W szczycie za to są kursy skrócone na trasach: URSUS-NIEDŹWIADEK – METRO SŁUŻEW, PKP URSUS – METRO SŁUŻEW i WKD RAKÓW – METRO SŁUŻEW.

Linia  E-2 znów jeździ w dni powszednie, a w soboty i święta kursuje linia 196.

ZTM przywrócił przedwakacyjne częstotliwości kursowania linii 104, 105 i E-1. W międzyszczycie, soboty i dni świąteczne linie 114 i 122 znów jeżdżą  co 15 minut. Dla linii 114 ZTM uruchomił też w dni powszednie skrócone kursy na trasie METRO MŁOCINY – MŁOCINY-UKSW.

ZTM przywrócił też dziesięciominutową częstotliwość kursowania w soboty i dni świąteczne dla linii 523, i dziesięciominutową częstotliwość kursowania linii 190 w soboty. Linia 193 w soboty i dni świąteczne kursuje co 15 minut. Tak, jak przed wakacjami.

Wakacyjnie po wakacjach

Po rozpoczęciu roku szkolnego stołeczna komunikacja nie  wróciła w pełni do rozkładów sprzed wakacji. Wciąż tak jak w wakacje kursowały tramwaje, wiele autobusów. Zmiany, a w zasadzie ich brak wywołały liczne protesty. I obawy, że zwiększy się i to drastycznie tłok w komunikacji. Obawy się sprawdziły. Więc już od minionego poniedziałku, 27 października, komunikacja częściowo wróciła do przedwakacyjnych rozkładów. Częściej jeździć zaczęły na przykład tramwaje. Od soboty ZTM wprowadził zmiany w rozkładach autobusów.

(źródło: ZTM/WTP)

Polecamy