sobota, 27 kwietnia, 2024

Pierwszy krok wykonany, Iga w kolejnej rundzie!

Iga Świątek zrobiła pierwszy krok na drodze do powtórzenia ubiegłorocznego triumfu w turnieju French Open. W pierwszej rundzie pokonała Słowenkę Kaję Juvan 6:0 i 7:5. W pierwszym secie Polka nie dała rywalce najmniejszych szans. W drugim początek był także dla naszej zawodniczki, potem jednak Słowenka się przełamała, doprowadziła nawet do remisu 5:5. Ostatecznie jednak dwa kolejne gemy wygrała Iga Świątek, zwyciężając w secie i w całym pojedynku. Awansowała tym samym do drugiej rundy. Obrona ubiegłorocznego tytułu to dla pochodzącej z Raszyna zawodniczki niezwykle trudne zadanie – w XXI wieku ponownie wygrała we French Open tylko  jedna zawodniczka – Belgijka Justine Henin, w latach 2005, 2006, 2007. W czasach zawodowego tenisa powtórnie wygrać na kortach Rolanda Garrosa udało się też Margaret Court, Chris Evert, Steffi Graf, czy  Monice Seles. W ubiegłym roku, w przełożonym z maja na jesień (ze względu na pandemię) turnieju French Open 19-letnia tenisistka z Raszyna sprawiła prawdziwą sensację, w wielkim stylu wygrywając wielkoszlemowy turniej. Sławy światowego tenisa są zachwycone techniką i stylem Polki. A młoda zawodniczka obok Roberta Lewandowskiego staje się najważniejszą ambasadorką naszego kraju. (az).