niedziela, 28 kwietnia, 2024

Szok. Legia trzeci raz z rzędu nie zdobędzie Pucharu Polski

Legia Warszawa jest rekordzistą jeśli chodzi o zdobyte puchary Polski. W rozgrywkach tych triumfowała aż dziewiętnaście razy. To z tych rozgrywek zakwalifikowała się do Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1990/91, gdy awansowała do półfinału rozgrywek. Ostatni puchar legioniści zdobyli w 2018 roku. W tym roku dwudziestego trofeum nie będzie. Trzeci raz z rzędu. W ćwierćfinale Legia będą zespołem mającym optyczną przewagę i piłkarsko lepszym, sensacyjnie uległa Piastowi Gliwice.

Początek meczu to sporo chaosu, Legia próbowała atakować, brakowało trochę dokładności. W 8 minucie w niegroźnej zdawałoby się sytuacji (piłkarzy Legii było w polu karnym znacznie więcej niż piłkarzy gości) Jakub Świerczok w dziecinny sposób ograł Szabanowa i pokonał Cezarego Misztę. Było 0:1. Kolejne minuty to ataki legionictów. Niecelnie strzelał Kaputka, potem główkował Paweł Wszołek. W słupek trafił Mateusz Wieteska. Do przerwy mimo miażdżącej przewagi legionistów 1:0 prowadził zespół Waldemara Fornalika. W drugiej połowie przewaga Legii wydawała się jeszcze większa, a jednak sytuacji klarownych było mniej. Aż do 66 minuty, gdy Filip Mladenović wyłożył piłkę do Rafy Lopesa, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Było 1:1 i wydawało się, że kolejne bramki dla mistrzów Polski są kwestią czasu. Podopieczni Czesława Michniewicza mieli przewagę, ale… w 78 minucie kuriozalny błąd obrońców Legii – w pozornie niegroźnej sytuacji nieporozumienie Szabanowa z Wieteską doprowadziło do straty piłki – wykorzystał Tiago Alves. Przejął futbolówkę, następnie minął bezradnego Wieteskę i skierował piłkę do siatki. Było 2:1 dla Piasta! W 79 minucie ładny strzał Kapustki obronił bramkarz Piasta, Plach. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Legia odpada z Pucharu Polski. Piast gra w ćwierćfinale. Oprócz Piasta zagrają w nim I-ligowa Arka Gdynia, Cracovia Kraków, Raków Częstochowa.
Legia Warszawa – Piast Gliwice 1:2 (0:1)
0:1 – Jakub Świerczok 8’
1:1 – Rafa Lopes 66’
1:2 – Tiago Alves 79’