poniedziałek, 2 sierpnia, 2021

Prezydent Andrzej Duda z koronawirusem

Prezydent RP Andrzej Duda zarażony wirusem SARS-CO-V2. W wypowiedzi na Twitterze przeprosił wszystkich, z którymi się kontaktował, i którzy teraz muszą poddać się kwarantannie.

fot. Marcin Białek/Wikipedia By Marcin Białek – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16823300

Prezydent w twitterowym nagraniu przyznał, że jego test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny. Andrzej Duda podkreślił, że praktycznie nie miał objawów, a już na pewno nie miał tych najbardziej charakterystycznych, jak duszność, utrata węchu i smaku. Jednocześnie przeprosił wszystkich, z którymi się spotykał. Oprócz głowy państwa zakażenie SARS-CO-V2 przeszli minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek, poseł Artur Dunin z Platformy Obywatelskieh, wicemarszałkowie Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS i Piotr Zgorzelski z PSL-Koalicji Polskiej, Senator Jan Filip Libicki z PSL-Koalicji Polskiej i poseł PiS, były minister transportu Jerzy Polaczek. Koronawirusa miał też stwierdzonego Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy i Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi Południe. Wirusa ma też przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. (az)

Polecamy