czwartek, 17 czerwca, 2021

Święto narodowego sportu na Służewcu

Bez wątpienia jeździectwo to nasz narodowy sport. Tradycje poczynając od jazdy polskiego rycerstwa w średniowieczu, husarii, kawalerii z czasów powstańczych i II RP są wciąż żywe. Staropolskie sporty – rochwist, czy turnieje, wreszcie klasyczne sporty jeździeckie. To część naszej tradycji. I właśnie sportom jeździeckim poświęcona jest ruszająca w środę impreza na Służewcu. Od 30 września do 4 października (środa – niedziela) na Torze Służewiec odbędzie się Warsaw Jumping 2020.

fot. Roman Eugeniusz/WIkipedia By Roman Eugeniusz, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60994604

Tor stanie się areną zmagań najlepszych, polskich zawodników w czterech konkurencjach jeździeckich: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, WKKW, powożenie zaprzęgami parokonnymi. „Wydarzenie ma stanowić przede wszystkim wsparcie w czasie pandemii COVID-19 dla szeroko rozumianego przemysłu branży konnej. Nie bez znaczenia pozostaje element dziedzictwa narodowego, jakim od zawsze w historii Polski było jeździectwo” – opisują organizatorzy.

(Warszawski Serwis Prasowy, NTW)

Polecamy