niedziela, 20 czerwca, 2021

COVID w kościele na Powązkach to Fake! Chodzi o inną parafię

Koronawirus w parafii na Powązkach? To nieprawda! Jak się okazuje problem dotyczy zupełnie innej parafii i nawet innej diecezji! 

To w kościele w Wawrze, na osiedlu Las (na zdj.) a nie w parafii na Powązkach stwierdzono koronawirusa Przemysław Jahr / Wikimedia Commons – Praca własna

Koronawirus faktycznie pojawił się w kościele pw. Św, Karola Boromeusza. Rzecz w tym, że nie w kościele na Powązkach, ale w Wawrze. Nie w należącym do Archidiecezji Warszawskiej dekanacie wolskim,  ale Diecezji Warszawsko-Praskiej, na prawym, nie lewym brzegu Wisły – poinformowała Archidiecezja Warszawska.

W internecie na kilku portalach podano błędną informację o koronawirusie w kościele świętego Karola Boromeusza. Tu chodzi o Parafię Karola Boromeusza przy ul. Kadetów 33 na Pradze Południe.

Na Starych Powązkach wszyscy jesteśmy zdrowi i serdecznie zapraszamy do naszego kościoła – zapewnia proboszcz ks. Jacek Laskowski • Informacje o koronawirusie na Powązkach są nieprawdziwe • Zakażenia wykryto u księży z parafii św. Karola Boromeusza, ale w Wawrze przy ul. Kadetów 33 w diecezji-warszawsko-praskiej

(źródło: Parafia Karola Boromeusza, Arch. Warszawa)

Polecamy