piątek, 18 czerwca, 2021

Weekendowe prace. Będzie sporo utrudnień

Zwężona ulica Instalatorów, weekendowe prace na pętli Młociny, zamknięcie ulicy Zgrupowania AK Kampinos na Bielanach, wymiana nawierzchni na Platynowej, pomiędzy Miedzianą i Srebrną na Woli. W najbliższy weekend w Warszawie będzie sporo zmian i utrudnień związanych z pracami remontowymi w mieście.  

fot. Freeimages.com zdj ilustr.

Już od 11 września (piątek) zwężona będzie jezdnia ul. Instalatorów pomiędzy al. Krakowską i ul. Szybką. Nawierzchnia tej ulicy zostanie odtworzona wraz z podbudową po ubiegłorocznych pracach związanych z budową sieci kanalizacyjnej. Roboty zostały podzielone na etapy. W każdym jezdnia będzie zwężona na krótkich odcinkach, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Tak będzie do połowy listopada.

Od 12 września (sobota) od godz. 0.15 do 14 września (poniedziałek) do ok. godz. 4 zamknięta dla ruchu będzie ul. Zgrupowania AK „Kampinos” na odcinku od al. Wittek do jezdni na tyłach węzła Młociny. Objazd zostanie poprowadzony właśnie tą jezdnią do ul. Nocznickiego.

12 i 13 września (sobota i niedziela) drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni ul. Platynowej. Zamknięty dla samochodów będzie fragment tej ulicy pomiędzy budynkiem nr 8 a ul. Srebrną. Na czas robót na odcinku od ul. Miedzianej do placu budowy zostaną wprowadzone dwa kierunki ruchu. Obowiązywał będzie także zakaz zatrzymywania się wraz tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Wyłączoną z ruchu ulicę można objechać jadąc ulicami Miedzianą i Srebrną.

12 i 13 września (sobota i niedziela) tramwajarze będą kontynuowali prace na pętli Młociny. Wymieniane będą rozjazdy, po których składy wjeżdżają na węzeł komunikacyjny. Konieczne jest więc całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego. W czasie prac zawieszone zostanie kursowanie składów linii 2 i 13. Na Tarchomin dojadą za to wszystkie ruszające ze Służewca tramwaje linii 17. Połowa składów skończy trasę na pętli Tarchomin Kościelny, a połowa na pętli Nowodwory. Tramwaje pozostałych linii, które mają swoje pętle na Młocinach, pojadą zmienionymi trasami.Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczych linii Z-2 i Z33, które będą jeździły co siedem i pół minuty.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy