niedziela, 20 czerwca, 2021

13 nr Nowego Telegrafu Warszawskiego

Podsumowanie pierwszej tury wyborów prezydenckich i prognozy na temat drugiej. Materiały z Pragi i Pragi Południe. Informacje z Warszawy. Ukazał się 13 nr gazety Nowy Telegraf Warszawski. 

Ukazał się 13. nr Nowego Telegrafu Warszawskiego

W najnowszym numerze Przemysław Harczuk pisze o tym, że niezależnie od tego, kto wygra lipcowe wybory, nasi sąsiedzi, przyjaciele, także o odmiennych poglądach pozostaną naszymi przyjaciółmi, a Wspólnota powinna zostać zachowana. Punktuje też słabości obu głównych kandydatów na prezydenta. 

Tomasz P. Terlikowski w wywiadzie udzielonym naszej gazecie ostro krytykuje tych konserwatywnych publicystów, którzy bronią biskupa kryjącego pedofilię w diecezji kaliskiej. Wg publicysty obrona przestępców to żaden konserwatyzm. W dodatku szkodzi Kościołowi. 

Z kolei Antoni Zankowicz pisze o tym, że obaj kandydaci, którzy mierzą się w drugiej turze, nie zauważyli miejskich konserwatystów – czyli ludzi, którzy mieszkają w wielkich miastach. Mają poglądy konserwatywne, więc nie odpowiada im progresywizm Rafała Trzaskowskiego i PO, ale też przeszkadzają im działania PiS i Dobrej Zmiany. Ludzie ci w pierwszej turze często pozostali w domu. Jak zagłosują w niedzielę? 

Oprócz tego podsumowujemy pierwszą turę, prognozujemy przed drugą. Podejmujemy temat kontroli po tragicznym wypadku na moście Grota. W numerze nie brak też materiałów z Pragi i Pragi Południe. 

Od kwietnia gazeta Nowy Telegraf Warszawski ukazywała się w formie tygodnika. W okresie wakacyjnym planujemy zmniejszenie wydań pisma, będzie za to bardziej obszerne. Od września wracamy do częstotliwości tygodnika. (Łcz)

Polecamy