piątek, 26 kwietnia, 2024

Pazdan samobójem ratuje punkt Legii. Remis w Białymstoku

Legia Warszawa zremisowała w Białymstoku z Jagiellonią 2:2. Osiemnastej porażki ustępujący mistrzowie Polski uniknęli dzięki swemu byłemu zawodnikowi – Michałowi Pazdanowi. W 86 minucie były reprezentant Polski wpakował piłkę do siatki własnego zespołu, wyrównując na 2:2. Legioniści uratowali punkt, ale utrzymanie zapewnili sobie już wcześniej. Remis zapewnił za to ligowy byt podopiecznym Piotra Nowaka.

W 25 minucie gry Paweł Wszołek przejął piłkę w polu karnym, ale w sytuacji sam na sam doskonale spisał się bramkarz Jagielloni, Zlatan Almerović. Pięć minut później z dystansu huknął Josue, ale strzelił tyle mocno, co niecelnie. Za to w  33 minucie umiejętnościami wykazał się z kolei Cezary Miszta w bramce Legii. Obronił strzał głową Tomasa Pikryla. Do przerwy bramki jednak nie padły.

Pazdan z asystą…

W drugiej połowie do ataku ruszyli podopieczni Piotra Nowaka. Wykonywali trzy rzuty rożne pod rząd. Za trzecim razem wyszli na prowadzenie, a w polu karnym dwójkową akcją popisali się stoperzy. Były reprezentant Polski Michał Pazdan zagrał do Israela Puerto, który pokonał Misztę. Do odrabiania strat ruszyli legioniści. Jednak dopiero w 70 minucie gola na 1:1 strzelił Tomas Pekhart. Sześć minut później sędzia Szymon Marciniak odgwizdał faul w polu karnym na Imazie. Sam poszkodowany znów wyprowadził Jagiellonię na 2:1.

…i ssmobójczym golem

Wprawdzie Legia miała juz zapewnione utrzymanie, jednak śrubowanie niechlubnego rekordu porażek w jednym sezonie (zawodnicy Legii odnotowali ich już siedemnaście) na pewno podopiecznych Vukovicia nie satysfakcjonowało. Mocno przycisnęli a  86 minucie akcja przyniosła skutek Rose zagrał w pole karne. A tam jako pierwszy do piłki dopadł Michał Pazdan. Gracz Jagielloni sam wpakował piłkę do siatki swojego zespołu. Ratując swój dawny klub od osiemnastej porażki w sezonie. Do końca wynik się nie zmienił. Legia uchroniła się od osiemnastej porażki. Jagiellonia remisując uratowała ligowy byt. W następnej, ostatniej kolejce Legia podejmie Cracovię.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 2:2 (0:0)

1:0 Puerto 48′

1:1 Pekhart 70′

2:1 Imaz 76′ k

2:2 Pazdan 85′ samob.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic – Bogdan Tiru, Michał Pazdan, Israel Puerto – Miłosz Matysik (46’ Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Karol Struski (74’ Fedor Cernych), Bojan Natic, Bartłomiej Wdowik, Diego Carioca (32’ Tomas Prikryl) –  Marc Gual (7’ Jesus Imaz, 78’ Andrzej Trubeha)

Legia Warszawa: Cezary Miszta – Mateusz Hołownia (53’ Rafael Lopes), Mateusz Wieteska, Lindsay Rose, Bartosz Slisz – Igor Kharatin, Jurgen Celhaka (67’ Benjamin Verbic), Paweł Wszołek, Josue, Maciej Rosołek (67’ Ernest Muci) – Tomas Pekhart