środa, 1 grudnia, 2021

BIELANY. Przebudowa Sokratesa. Od czwartku nowy etap

Przebudowa Sokratesa od czwartku, 25 listopada  o godz.  6.00 rano wkracza w nowy etap. Zarząd Dróg Miejskich wprowadzi nową organizację ruchu. Będzie ruch jednokierunkowy, objazdy. Zmiany obowiązują do 2 grudnia.

Ci, którzy do 6.00 rano nie zdążą odebrać auta  z parkingu postojowego vis-à-vis ul. Cienkiej będą mieli auta „uwięzione” na parkingu.  Do końca tego etapu prac, czyli do 2 grudnia obowiązywać będą objazdy. Kierowcy poruszający się od strony ul. Conrada dojadą do ul. Przy Agorze dwiema trasami. Pierwsza prowadzi ul. Wólczyńską, al. Reymonta i ul. Kasprowicza. Druga – ulicami Wólczyńską, Nocznickiego i Kasprowicza – informuje ZDM.

Z ul. Wólczyńskiej nie można będzie skręcić w ul. Sokratesa. Nie będzie możliwy również wjazd na nią z ul. Conrada. Na wlocie do skrzyżowania z Wólczyńską zostanie zawężona do dwóch pasów – jeden będzie do skrętu w lewo, a drugi do skrętu w prawo.

Jak podaje ZDM, od połowy ubiegłego tygodnia, po zakończeniu robót brukarskich, drogowcy asfaltują południowo-wschodnią jezdnię. Od czwartku, 25 listopada, od godz. 6 rano ul. Sokratesa stanie się jednokierunkowa. Kierowcy będą mogli jeździć tylko od strony ul. Kasprowicza w kierunku ul. Wólczyńskiej. Wjazd i wyjazd z ulic Kaliszówka i Cienkiej oraz spod budynków po stronie Młocin został  zachowane, przy czym wyjeżdżać będzie można tylko skręcając w prawo – informuje ZDM.

Po drugiej stronie ulicy wszystkie wloty są zamknięte. To oznacza, że do niefunkcjonujących wyjazdów ulicami Petöfiego i Tołstoja oraz spod parkingu na wysokości ul. Kaliszówka dołączyły wloty ul. Szekspira i parkingu naprzeciwko ul. Cienkiej. Tym samym mieszkańcy od strony Wawrzyszewa nie dostaną się bezpośrednio na ul. Sokratesa. Ci, którzy nie odjadą samochodami z placu postojowego vis-à-vis ul. Cienkiej do najbliższego czwartku do godz. 6, ich auta zostaną tam uwięzione do 2 grudnia do godz. 4 rano – informują drogowcy.

(źródło: ZDM)

Polecamy