wtorek, 7 grudnia, 2021

Od 15 listopada Płatne Parkowanie na Ochocie i Żoliborzu

 Od poniedziałku 15 listopada  warszawska Strefa Płatnego Parkowania rozszerzy się o Ochotę i Żoliborz.

Mieszkańcy tych dzielnic od ponad trzech tygodni mogą wyrabiać abonamenty i wybrać, z jakiego korzystać – rejonowego czy obszarowego. Do końca ubiegłego tygodnia Zarząd Dróg Miejskich wydał łącznie ponad 5,2 tys. dokumentów.145 ulic na Ochocie i 121 na  Żoliborzu obejmie od poniedziałku 15 listopada Strefa Płatnego Parkowania. Zarząd Dróg  Miejskich informuje o zmianach w organizacji ruchu.

Żoliborz. 136 parkomatów i 121 ulic

Na ulicach Żoliborza pojawi się 136 parkomatów, trzeba też ustawić nowe znaki pionowe oraz poziome, aby precyzyjnie wyznaczyć miejsca postojowe. Jak informuje ZDM, w dzielnicy strefa płatnego parkowania obejmie 121 ulic, alej i placów mających status drogi publicznej – informuje ZDM. Łączna długość ulic włączanych do strefy to ok. 59 km. „Wyznaczamy na nich ok. 4,7 tys. ogólnodostępnych miejsc postojowych. Zgodnie z przepisami, co najmniej 4 proc. z nich to miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, bilans parkingowy poprawią strefy przeznaczone do parkowania tylko dla mieszkańców. To miejsca (za znakiem B-35) oraz strefy (za znakiem B-39) z zakazem postoju, który nie będzie dotyczył tylko posiadaczy odpowiedniego identyfikatora, przysługującego mieszkańcom najbliższej okolicy” – informuje ZDM.

Ochota – 145 ulic w SPPN

Zmiany także na Ochocie. Jak przypomina ZDM, strefa płatnego parkowania została wprowadzona na terenie części dzielnicy wiosną 2013 r. Objęła wtedy powierzchnię 1,9 km2, czyli ok. 20 procent Ochoty. Teraz, od poniedziałku 15 listopada będzie obowiązywać na terenie całej Ochoty. Na ulicach Ochoty pojawi się 114 dodatkowych parkomatów (oprócz już działających na terenie “starej” SPPN), ZDM ustawi nowe znaki pionowe oraz poziome. Na Ochocie strefa płatnego parkowania obejmie łącznie 145 ulic, alej i placów mających status drogi publicznej, za Żoliborzu 121.  To zdecydowana większość ulic, lecz nie wszystkie. Zgodnie z przepisami strefa nie jest wprowadzana na drogach wewnętrznych, terenach osiedlowych i terenach prywatnych. Za organizację ruchu i parkowania na takich obszarach odpowiadają ich zarządcy – przypomina ZDM.

(źródło: Warszwski Serwis Prasowy,  ZDM)

Polecamy