wtorek, 7 grudnia, 2021

Będzie strajk w Straży Miejskiej? Sensacyjne  doniesienia

Może dojść do strajku funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Warszawie. Strażnicy mieli postawić władzom Warszawy ultimatum. Domagają się podwyżek i dymisji komendanta Straży Miejskiej w stolicy – poinformowało Radio ZET.

Sensacyjne informacje Radia ZET. Według rozgłośni strażnicy miejscy w Warszawie postawili ultimatum prezydentowi Warszawy, Rafałowi Trzaskowskiemu. Domagają się spełnienia dwóch podstawowych postulatów. Pierwszym jest poprawa wynagrodzeń. Funkcjonariusze chcą podwyżki o 1700 złotych  w stosunku do wynagrodzeń z 2019 roku. Zdaniem strażników sytuacja w ich służbie jest katastrofalna. A odpowiedzialny za to jest komendant Straży Miejskiej. Jego dymisja jest drugim postulatem protestujących – podało Radio ZET. Jak informuje rozgłośnia, funkcjonariusze wystosowali list do prezydenta. Na spełnienie postulatów dają Rafałowi Trzaskowskiemu miesiąc. W przeciwnym razie podejmą strajk – informują Radio ZET.

Komendantem Straży Miejskiej jest od 15 lat Zbigniew Leszczyński. Jest absolwentem Wydziału Administracji Szkoły Oficerskiej Policji w Szczytnie. Przez 19 lat pracował w Biurze Ochrony  Rządu. W grudniu 2006 roku został komendantem Straży Miejskiej w Warszawie. Jest ósmym komendantem Straży Miejskiej w ciągu 30 lat jej istnienia w obecnej  formie.

(źródło: Radio ZET)

 

Polecamy