poniedziałek, 20 września, 2021

Rafał Trzaskowski zaprosił Cichanouską. Marszałek Terlecki ostro ją zaatakował

Na spotkaniu Campusu Polska ma się pojawić Swietłana Tsihanouskaya, lider opozycji demokratycznej na Białorusi. Zaatakował ją za to wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki. Zarzucił białoruskiej działaczce wspieranie antydemokratycznej opozycji w Polsce. Tsihanouskaya ostro odpowiedziała. 
Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, Tsihanouskaya, będzie z nami na  Campus Polska – informował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 
Zapowiedź prezydenta stolicy wywołała ostrą reakcję wicemarszałka Sejmu i przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego. „Jeśli Tsihonauskaya chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po „To bardzo dziwny tweet. Nie wydaje mi się, byśmy musieli być w centrum sporu” – powiedziała w TVN 24 Swietłana Tsihonauskaya.
Do sprawy będziemy wracać. (az)
fot. fot. Wikipedia By Tomasz Sulima – Tomasz Sulima, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65675963

Polecamy