piątek, 26 kwietnia, 2024

Lech pokonany, piłkarski klasyk dla Legii!

Legia Warszawa pokonała najpoważniejszego (przynajmniej w teorii) rywala do mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Czesława Michniewicza po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrali z Lechem Poznań 2:1 (do przerwy 0:1).

Ten sezon lepiej zaczął się dla gości, ponieważ udało im się awansować do Ligi Europy, podczas gdy legioniści nie weszli ani do Ligi Mistrzów, ani do LE. W lidze obie drużyny zaczęły sezon średnio. Teraz jednak powoli odbudowują pozycję, a spotkanie tych ekip spokojnie można uznać za polskie el classico. I mecz w Warszawie w minioną niedzielę nie zawiódł. Było w nim wszystko – wysoki poziom, sporo strzałów, nagłe zwroty akcji. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli mistrzowie Polski, ale to goście w 29 minucie objęli prowadzenie po samobójczej bramce Juranovicia. Do przerwy prowadzili goście. W drugiej połowie oba zespoły prowadziły ofensywną grę, szansę na podwyższenie wyniku miał Skóraś, a na wyrównanie w 55 minucie Wszołek. W 67 minucie właśnie Paweł Wszołek zaliczył asystę – zagrał w pole karne a młodzieżowiec Kacper Skibicki huknął w okienko. Było 1:1. W 80 minucie na bramkę Legii strzelał Moder, jednak Artur Boruc zachował czyste konto. W doliczonym już czasie gry akcję lewą stroną przeprowadził Mladenović, dośrodkowanie którego na bramkę kapitalnym strzałem głową zamienił Rafael Lopez. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla Legii Warszawa.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (0:1)