czwartek, 29 lipca, 2021

Olga Doleśniak-Harczuk z nagrodą im Stefana Żeromskiego!

Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka współpracująca też z Nowym Telegrafem Warszawskim uzyskała nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Stefana Żeromskiego. To laur za materiał w ważnym temacie społecznym. Nagroda została przyznana za tekst pt. „Chodź, pokażę ci największy burdel Europy”, traktujący o prostytucji w Niemczech, który ukazał się w miesięczniku „Nowe Państwo”.

Od lewej: Krzysztof Skowroński, Aleksandra Rybińska, Olga Doleśniak-Harczuk fot. Filip Błażejowski

Olga Doleśniak-Harczuk jest absolwentką Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, specjalizuje się w tematyce polityki międzynarodowej i sprawach społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec. Jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Nowe Państwo” i ekspertem Instytutu Staszica. Współpracuje też z innymi mediami, między innymi z Nowym Telegrafem Warszawskim.
Materiał „Chodź, pokażę ci największy burdel Europy” to artykuł zawierający relacje byłych i obecnych prostytutek w Niemczech. Ukazujący dramat ich sytuacji. To właśnie m. in. bohaterkom swojego tekstu zadedykowała laureatka swoją nagrodę. „Gdy powiedziałam, że zależy mi, żeby tekst był obiektywny, jedna z bohaterek powiedziała, że nie można o prostytucji pisać obiektywnie. Bo prostytucja to odarcie z godności. Miała rację” – mówiła Doleśniak-Harczuk odbierając dyplom.
Nagroda im. Stefana Żeromskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Przyznawana jest za artykuły w ważnych tematach społecznych. Laureatce serdecznie gratulujemy.
Andrzej Maksymowicz

Od lewej: Krzysztof Skowroński, Aleksandra Rybińska, Olga Doleśniak-Harczuk fot. Filip Błażejowski

Nagroda im. Stefana Żeromskiego fot. Filip Błażejowski

Polecamy