poniedziałek, 18 października, 2021

To nie fake. Sylwia Spurek naprawdę zaproponowała zakazanie wędkarstwa w Unii Europejskiej

Sylwia Spurek, polska europosłanka z frakcji  Zielonych (wybrana z listy Wiosny Roberta Biedronia) szokuje kolejnym pomysłem. Tym razem chce zakazać wędkarstwa. Nowe przepisy miałyby obowiązywać od 2023 roku.

Zdaniem eurodeputowanej wędkarstwo nie jest motywowane kwestiami żywieniowymi, a jedynie hobby. „Pytanie, czy można krzywdzić, okaleczać, zabijać dla przyjemności. Czy tak samo dyskutowalibyśmy o takich praktykach, gdyby chodziło o psy i koty. (…) Jeśli chcemy budować kulturę praw zwierząt, nie możemy stosować taryfy ulgowej dla myślistwa i wędkarstwa” – napisała Spurek na Twitterze.

Postulat wyśmiał poseł Konfederacji, Artur Dziambor: „Zakaz wędkarstwa, bo to też polowanie. Zakaz hodowli zwierząt. Brakowało mi jej pomysłów. Jakoś tak się skupiliśmy na rzeczach ważnych, że zapomnieliśmy, że gdzieś, w alternatywnej rzeczywistości, są rzeczy całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości” – napisał polityk.

Tweet zbulwersował Sylwię Spurek: „Kim trzeba być, aby uważać, że prawa wykorzystywanych, torturowanych, okrutnie zabijanych i zjadanych zwierząt są „całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości” – skomentowała wpis Dziambora.

Do pomysłu Spurek sceptycznie odnoszą się politycy innych ugrupowań, między innymi Ryszard Czarnecki z PiS i Bogusław Liberadzki z Lewicy.

 

Polecamy