wtorek, 5 marca, 2024

Nowy Telegraf w Ursusie. Wydanie grudniowe!

Nowy Telegraf w Ursusie

Kontrowersje wokół budowy ronda na Gierdziejewskiego, kwestie lustra drogowego przy Warszawskiej – to tematy dodatku w Ursusie.

Jeżeli ktoś liczył, że rondo na skrzyżowaniu ulic Gierdziejewskiego, Posagu 7 panien oraz Czerwonej Drogi powstanie szybko, mocno się rozczaruje. Urząd przyznał, że nie jest w stanie zagospodarować środków na ten cel. Poza tym, zdaniem miejskich urzędników są ważniejsze cele – budowa żłobków, domu kultury, targowiska. A co z bezpieczeństwem?! – pytają mieszkańcy dzielnicy.

Nie będzie lustra drogowego przy wyjeździe z ulicy Warszawskiej. Zarząd Dróg Miejskich negatywnie zaopiniował interpelację radnego Marka Muchy, który domagał się postawienia lustra. Według ZDM lustro zniekształci obraz, przez co wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo. – Chyba lepiej widzieć obraz zniekształcony, niż nie widzieć nic? – mówi radny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ursusie ma kolejny nowy samochód. Tym razem chodzi o wóz ratownictw technicznego marki ford transit. W poniedziałek, 16 grudnia samochód został uroczyście poświęcony.

O tym przeczytasz w grudniowym dodatku Nowy Telegraf w Ursusie.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img