wtorek, 28 listopada, 2023

Jedna z najważniejszych ulic Bemowa w fatalnym stanie. Będzie remont

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Wymiana zniszczonej nawierzchni chodnika, nowe przejście dla pieszych, renowacja okolic przystanku Widawska 02. Do 2 października można składać oferty w przetargu na remont ulicy Wrocławskiej na odcinku między ulicami Jana Blatona i Widawską.

Zniszczony chodnik, który urąga jakimkolwiek standardom, od lat uprzykrza życie mieszkańcom ulicy Wrocławskiej. Stan ulicy jest fatalny. Niebawem ma to się zmienić. Jest przetarg na remont.

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, ulica Wrocławska na Bemowie to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych dzielnicy. Wzdłuż ulicy znajduje się szereg bloków mieszkalnych oraz punktów usługowych. Z ulicy korzysta wielu pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Stan ulicy jest jednak fatalny. Teraz to się ma zmienić. Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego remont przejdzie 650-metrowy odcinek między ulicami Jana Blatona i Widawską. Drogowcy wyremontują tam mocno zniszczony chodnik. Powstanie też wyniesione przejście sugerowane przez ul. Szareckiego. W tym celu wykonawca odsunie chodnik od granicy pasa drogowego, a w miejsce zbędnego, starego chodnika założy zieleniec. Planowane prace mają podnieść komfort i bezpieczeństwo, zwłaszcza pieszych, podkreśla ZDM. Drogowcy naprawią też nawierzchnię chodnika na przystanku „Widawska 02”. Oferty w przetargu można składać do 2 października. Wybrany wykonawca będzie miał 9 tygodni na realizację zadania – podsumowuje ZDM.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img