wtorek, 28 listopada, 2023

Groził śmiercią jej i jej córce, terroryzował i się znęcał. Dramat w Grójcu

MUSISZ PRZECZYTAĆ

7,5 roku więzienia grozi mężczyźnie, który znęcał się nad byłą partnerką. 29-latek nachodził pokrzywdzoną, wydzwaniał w dzień i w nocy, groził, że zabije ją i jej córkę. Terroryzując nożem, zmusił do zawarcia umowy kupna samochodu.

To się nie mieści w głowie, ale wydarzyło się naprawdę. 29-latek z powiatu grójeckiego od dawna znęcał się nad partnerką. Jak informuje mazowiecka policja, w kwietniu grożąc nożem, zmusił kobietę do podpisania umowy kupna-sprzedaży samochodu.

Agresor wielokrotnie niszczył również wyposażenie mieszkania. Policjanci wszczęli procedurę niebieskiej karty. A kobieta powiedziała dość. Postanowiła się rozstać z mężczyzną. Sprawca przemocy domowej na początku lipca br. usłyszał pierwsze zarzuty w tej sprawie, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny i zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią. Niestety podejrzany nie realizował postanowień sądu – relacjonuje policja. Po rozstaniu bandzior nękał kobietę telefonami i wiadomościami o różnych porach dnia i nocy. Groził, że zabije ją i jej małoletnią córkę. W ubiegłą środę, po kolejnej awanturze, mieszkanka powiatu grójeckiego powiadomiła policję. Funkcjonariusze po rozmowie z pokrzywdzoną kobietą, dotkniętą przemocą domową, zajęli się sprawą. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który usłyszał 8 zarzutów. Sąd Rejonowy w Grójcu tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Normalnie za przemoc grozi kara do 5 lat więzienia. Ponieważ sprawca dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu do 7,5 roku więzienia.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img