sobota, 24 lutego, 2024

Nowa nawierzchnia na Animuszu. Prace na Modlińskiej

Pracowity weekend na Białołęce. Drogowcy wymienili nawierzchnię na ulicach Animuszu i Przylesie. Otworzyli też zachodnią jezdnię ulicy Modlińskiej. Rozpoczęli prace na jezdni wschodniej.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w ostatni weekend drogowcy dokończyli wymianę nawierzchni jezdni na ulicach Animuszu i Przylesie. To kolejny etap prac na tych białołęckich ulicach. Wcześniej ZDM wyremontował ulicę Przylesie od Czeremchowej do łuku drogi. Tym razem prace toczyły się około trzystumetrowym odcinku od ul. Prząśniczek do Czeremchowej.

Prace drogowcy zaczęli w sobotę, 20 maja. Wymiana nawierzchni trwała w sumie kilkadziesiąt godzin – w tym czasie na 300-metrowym odcinku drogowcy położyli niemal 2 tysiące mkw. nowego asfaltu. Droga zyskała też świeże oznakowanie poziome – informuje ZDM. To niejedyne prace na Białołęce w ostatni weekend. Jak informuje ZDM, zachodnia jezdnia ulicy Modlińskiej w sobotę, 20 maja drogowcy otworzyli dla ruchu zachodnią jezdnię ulicy Modlińskiej. Od tego czasu to właśnie nią jeżdżą samochody i autobusy, a wykonawca skrzyżowania rozpoczął prace na wschodniej jezdni tej arterii – podkreśla ZDM. Drogowcy przypominają, że prace przy budowie przedłużenia ulicy Światowida do Modlińskiej i skrzyżowania tych ulic zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Gotowy jest już fragment ulicy Światowida, łączący ją z planowanym skrzyżowaniem i odcinek zachodniej jezdni Modlińskiej (w stronę centrum). Teraz kierowcy w obu kierunkach jeżdżą zachodnią jezdnią. Od soboty ruszył remont jezdni wschodniej. Prace podtrwają do końca roku – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM, mat. pras.)

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img