środa, 8 maja, 2024

Wygrana Polonii, I liga realnym celem

Polonia Warszawa w drodze do I ligi! Czarne Koszule pokonały na stadionie przy ul. Konwiktorskiej rezerwy Śląska Wrocław 2:1.

Udana sobota dla warszawskich drużyn! W Ekstraklasie Legia pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze. W II Lidze Polonia Warszawa wygrała ze Śląskiem II Wrocław 2:1. Czarne Koszule miały trochę nóż na gardle. Po świetnej pierwszej rundzie pod koniec roku przyszła zadyszka i dwie porażki na początku, w rozgrywanych jeszcze w listopadzie meczach rundy rewanżowej. Szczególnie bolesna była pierwsza, wyjazdowa z bezpośrednim rywalem do awansu – KKS 1925 Kalisz 0:3. Potem było 0:1 z Pogonią Siedlce w Warszawie.

Już po zimowej przerwie Czarne Koszule zremisowały w Olsztynie ze Stomilem 1:1. Teraz przy Konwiktorskiej Polonia przełamała passę, wygrała 2:1 ze Ślaskiem II Wrocław. W 34 minucie prowadzenie zdobył Łukasz Piątek. Po przerwie wyrównał Miłosz Kurowski w 67 minucie. Gdy wydawało się, że Czarne Koszule mogą znów stracić punkty dosłownie po dwóch minutach wynik na 2:1 ustalił Marcin Kluska. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli II Ligi. Liderem jest Kotwica Kołobrzeg, która zgromadziła 43 punkty. Czarne Koszule mają 38 oczek, dwa punkty więcej niż KKS 1925 Kalisz. Ale kaliszanie maję w niedzielę wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Polkowice. Za tydzień Polonia zagra w Pruszkowie ze Zniczem, KKS 1925 Kalisz podejmie Motor Lublin. Kotwica pojedzie do Puław, na mecz z Wisłą. Do I ligi, czyli na bezpośrednie zaplecze Ekstraklasy awansują dwa zespoły. Drużyny z miejsc 3-6 zagrają między sobą w dwustopniowych barażach.

Polonia Warszawa – Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)

1:0 Łukasz Piątek
1:1 Miłosz Kurowski
2:1 Marcin Kluska

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz – FIlip Balcewicz, Michał Grudniewski, Tomasz Wełna – Bartosz Biedrzycki (74′ Junior Radziński), Marcin Kluska, Piotr Marciniec, Wojciech Fadecki, Łukasz Piątek (82′ Krzysztof Koton), Mateusz Michalski (62″ Michał Bajdur) – Michał FIdziukiewicz (74′ Grzegorz Aftyka)