środa, 1 grudnia, 2021

Wszystkich Świętych. Spore zmiany w ruchu. Gdy musimy pojechać samochodem

Ostatni weekend października, Dzień Wszystkich Świętych, a także Dzień Zaduszny to spore zmiany w ruchu. Najlepiej na cmentarze dojechać komunikacją miejską. Co jeśli jednak zdecydujemy się na komunikację indywidualną?

 

Jak informuje stołeczny ratusz, w rejonie cmentarzy będą wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice są wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych. Poruszać się nimi mogą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy identyfikatorów.  „H” (dla prowadzących działalność handlową), „T” (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców). Kolejna grupa to posiadacze identyfikatorów „M” (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic są duże ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone są specjalne parkingi. Ruchem kieruje policja.

Cmentarz Bródnowski

Od soboty, 30 października, do poniedziałku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania ulice:

św. Wincentego od ronda Żaba do ul. Gilarskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach Niwa, Płosa i Miedzy od strony ul. Kondratowicza i ul. Gilarskiej, natomiast mieszkańcy kwartału ulic: Podobna – Rzeszowska – Horodelska – Rogowska mogą korzystać z przejazdu ul. Skargi), Gościeradowska od ul. Borzymowskiej do Kołowej, Borzymowska od ul. Gościeradowskiej do św. Wincentego, Kołowa od ul. Handlowej do św. Wincentego. Na ul. Smoleńskiej jeden kierunek ruchu (w stronę ul. Witebskiej; zamknięte będzie połączenie z ul. Świdnicką).

Zakaz zatrzymywania się

Zakaz zatrzymywania się na ulicach: Samarytanka od ul. Dalanowskiej do św. Wincentego, Borzymowskiej od ul. Dalanowskiej do Gościeradowskiej, Smoleńskiej od ul. Witebskiej do św. Wincentego, Witebskiej od ul. Ossowskiego do Węgrowskiej. Dodatkowo, od niedzieli, 31 października do poniedziałku, 1 listopada, dla ruchu samochodów indywidualnych wyłączone z parkowania ulice.

Wiadukt nad rondem Starzyńskiego w kierunku Targówka (ruch będzie odbywał się przez rondo), 11 Listopada od ul. Letniej do Starzyńskiego, rondo Żaba (skręcić z ul. Starzyńskiego w lewo w kierunku ronda Żaba mogą tylko uprawnione pojazdy oraz dojeżdżający do ulic Staniewickiej, Pożarowej, Oliwskiej i Budowlanej), św. Jacka Odrowąża i Wysockiego od ronda Żaba do Syrokomli (od strony Trasy Toruńskiej możliwy będzie dojazd do ulic Palestyńskiej, Oliwskiej, Pożarowej i Budowlanej), Matki Teresy z Kalkuty od ul. Wysockiego do Ogińskiego oraz od ul. Rembielińskiej do św. Wincentego (od ul. Rembielińskiej utrzymany dojazd do parkingu strzeżonego), Chodecka od ul. Wyszogrodzkiej do Matki Teresy z Kalkuty (utrzymany będzie tylko dojazd do ul. Balkonowej).

Jeden kierunek ruchu na ulicach:

Matki Teresy z Kalkuty od ul. Rembielińskiej do Ogińskiego (w stronę ul. Ogińskiego), Rembielińskiej od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty (w stronę ul. Matki Teresy z Kalkuty), Ogińskiego od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Siedzibnej (w stronę ul. Siedzibnej).

Zakaz zatrzymywania się na ulicach:

Staniewickiej, Pożarowej, Rembielińskiej od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty, Chodeckiej od ul. Boliwara do Wyszogrodzkiej i przed skrzyżowaniem z ul. Matki Teresy z Kalkuty. Parkingi wytyczone na ulicach Matki Teresy z Kalkuty (pomiędzy ulicami Rembielińską i Ogińskiego) i Wysockiego (na odcinku od ul. Bartniczej do Syrokomli).

 

Cmentarz Powązkowski i Cmentarz Wojskowy

Od niedzieli, 31 października do poniedziałku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania ulice: Powązkowska od Trasy AK do Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z ul. Krasińskiego do Tatarskiej; wyjazd z ul. Piaskowej będzie możliwy tylko na ul. Burakowską i dalej do al. Jana Pawła II), zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do Anielewicza (od ul. Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej – wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obydwu kierunkach). Wschodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Żoliborza) od ul. Anielewicza do Dzikiej (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd do ronda Zgrupowania AK „Radosław” zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II), Wawrzyszewska i św. Stanisława (możliwy będzie jedynie wjazd dla mieszkańców od strony ul. Obozowej).

Jeden kierunek ruchu na ulicach:

Elbląskiej od ul. Przasnyskiej do Krasińskiego (w stronę ul. Krasińskiego), Krasińskiego od ul. Elbląskiej do Broniewskiego (w stronę ul. Broniewskiego), Duchnickiej od ul. Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę ul. Powązkowskiej), Przasnyskiej od ul. Rydygiera do Duchnickiej (w stronę ul. Duchnickiej), Tatarskiej i Ostroroga od ul. Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę ul. Wawrzyszewskiej).

Wprowadzony jest  zatrzymywania się na ulicach: Powązkowskiej od ul. Rydygiera do Burakowskiej, Elbląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Krasińskiego, Przasnyskiej od L. Rydygiera do Duchnickiej, Krasińskiego od ul. Elbląskiej do Broniewskiego, Obozowej (po południowej stronie ulicy pomiędzy ul. Wawrzyszewską a Płocką).

Parkingi wytyczone na ulicach: Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy pl. Niemena a ul. Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od ul. Anielewicza do ul. Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i Ostroroga. W dniach 31 października – 1 listopada zamknięty parking przy Cmentarzu Wojskowym (przy ul. Ostrowieckiej).

 

Cmentarz Północny i Cmentarz Wawrzyszewski

Od soboty, 30 października, do poniedziałku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania ulice:

Wólczyńska od ronda na skrzyżowaniu z ul. Arkuszową do Wóycickiego (możliwy będzie dojazd do posesji przy ul. Wólczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej).  Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza, Opłotek od ul. Wólczyńskiej do Palisadowej (możliwy dojazd do posesji przy Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, ale mieszkańców obowiązuje jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Palisadowej).

Jeden kierunek ruchu na ulicach: Palisadowej (w stronę ul. Wóycickiego),Wóycickiego od ul. Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza).

Zakaz zatrzymywania się na ulicach: Wólczyńskiej od ul. Wóycickiego do Estrady, Estrady od ul. Palisadowej do Wólczyńskiej, Palisadowej.

Bez skrętu w lewo

W dniach 30 października – 1 listopada bez możliwości skrętu w lewo z ul. Pułkowej w Dzierżoniowską. Z kolei w niedzielę i poniedziałek, 31 października i 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania ulice:

Wólczyńska od al. Reymonta do Arkuszowej (utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada, możliwy dojazd do posesji przy ul. Wółczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), Arkuszowa od ul. Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany dojazd do posesji), Nocznickiego od ul. Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany dojazd do ul. Rokokowej). Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie

Zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania ulice: Grzybowa od ul. Zygmunta III do Sosnowej, Korkowa w okolicy cmentarza. Wyłączone z parkowania ulice: Grzybowa od ul. Gembarzewskiego do Zygmunta III, Dokerów od ul. Zygmunta III do Fizylierów, Zygmunta III pomiędzy ul. Dokerów a Grzybową, Działyńczyków pomiędzy ul. Dwóch Miedzy a Grzybową.

Cmentarz na Tarchominie

Zamknięta dla ruchu aut indywidualnych i wyłączona z parkowania ul. Mehoffera na odcinku od ul. Ordonówny do Myśliborskiej (dopuszczony dojazd do posesji).

 

Wyłączone z parkowania ulice:

Mehoffera od ul. Ceglanej do Ordonówny, Milenijna od ul. Ćmielowskiej do Pomorskiej, Pomorska, Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do Mehoffera.

Cmentarze we Włochach i Ursusie

Zamknięta dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączona z parkowania będzie ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. (dopuszczony dojazd do posesji dla mieszkańców ul. Ryżowej). Zakaz zatrzymywania się na ul. Orłów Piastowskich od ul. Czerwona Droga do Królów Polskich.

Cmentarz Wolski

Ruch jednokierunkowy na ulicach:

Studziennej (w stronę ul. Wolskiej), Sowińskiego pomiędzy ulicami Karlińskiego i Jana Kazimierza (w kierunku ul. Jana Kazimierza) oraz na odcinku od ul. Pustola do Jana Olbrachta (w stronę ul. Jana Olbrachta), Pustola od ul. Antka Rozpylacza do Redutowej (w kierunku ul. Redutowej).

Wyłączone z parkowania ulice:

Wolska od ul. Redutowej do ul. Studziennej, Sowińskiego od ul. Karlińskiego do Jana Kazimierza i od ul. Pustola do cmentarza, Studzienna,  Szulborska.

Zakazano skrętu w lewo z ul. Wolskiej w ul. Fort Wola, a ul. Szulborska bez połączenia z ul. J. Sowińskiego.

 

Cmentarz Wilanowski

Zakaz zatrzymywania na ul. Przyczółkowej od ul. Andrutowej do ul. Drewny. Ruch tylko po jednym pasie, w kierunku ul. Drewny.

 

Cmentarz na Służewie i Cmentarz Czerniakowski

Nie będzie można zaparkować na ul. Wałbrzyskiej oraz na ul. Powsińskiej wzdłuż cmentarzy.

Wzmożony ruch na drogach. Tak w okresie Wszystkich Świętych pojedzie komunikacja

 

 

Polecamy