środa, 1 grudnia, 2021

Duchy i zjawy zapraszają na Starówkę. Greccy bogowie do Muzeum Narodowego

W niedzielę spod Kolumny Zygmunta na pl. Zamkowym wyruszy spacer „Duchy i Zjawy dawnej Warszawy”. Z kolei wcześniej w Muzeum Narodowym na dzieci czekają zajęcia „Z wizytą u bogów greckich”.

Ostatni dzień października obfitować będzie w stolicy w wydarzenia dla całych rodzin. W niedzielne południe dzieci mogą przenieść się w klimat greckiej mitologii na warsztatach w Muzeum Narodowym. Wieczorem dla wszystkich organizowany jest spacer śladami duchów i zjaw dawnej stolicy.

Na Olimp z Muzeum Narodowego

31 października (niedziela) o godz. 12 w Muzeum Narodowym rozpoczną się zajęcia dla dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów „Z wizytą u bogów greckich”. „Czeka nas wyprawa na Olimp, do siedziby bogów. Spotkamy się z Zeusem, Heraklesem, Afrodytą i Ateną. Poznamy najważniejsze mity greckie. Ilustracją dla naszej opowieści będą marmurowe posągi i malowidła na wazach. Kiedyś wierzono, że Olimp nie jest dostępny dla zwykłych śmiertelników” – opisują organizatorzy.

„Duchy i zjawy dawnej Warszawy”. Spacer wyruszy spod Kolumny Zygmunta

31 października (niedziela) o godz. 19 na pl. Zamkowym (przy Kolumnie Zygmunta od strony wschodniej) rozpocznie się spacer „Duchy i zjawy dawnej Warszawy”. Kto straszy na warszawskim Rynku? Kim jest warszawska Biała Dama i gdzie ją spotkamy? Jak to jest „pleść, jak Piekarski na mękach”? Gdzie palono czarownice? Jakie siły nieczyste miały przyczynić się do śmierci książąt? W której kamienicy urzędował Bazyliszek? Za co zamykano w kunie i czym był pręgierz? – odpowiedzi na te i inne pytania padną na spacerze. Bilet: 20 zł, młodzież do 18 lat zapłaci 10 zł, a dzieci do 12 lat pójdą za darmo.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy