niedziela, 24 października, 2021

Starsza pani z koleżankami ograbiła seniora z oszczędności

Starszy pan wracając ze spaceru do domu nie spodziewał się nawet, że spotkana miła starsza pani i jej koleżanki doprowadzą go do rozpaczy. Senior zaprosił kobiety do domu. I stracił wszystkie oszczędności. 

10 tysięcy dolarów 35 tysięcy złotych ukradły z mieszkania starszego pana trzy kobiety. Jedna z nich, 61-latka wpadła w ręce policji. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, starszy człowiek wracał ze spaceru do domu. Wtedy podeszły do niego trzy panie, w tym 61-latka. Zajęły go rozmową. Pogawędka była na tyle miła, że senior zaprosił kobiety do domu. One z zaproszenia skorzystały i weszły do mieszkania. Spędziły tam pewien czas. Gdy wyszły senior odkrył straszliwą prawdę. Z domu zniknęły wszystkie oszczędności. 10 tysięcy dolarów w gotówce i około 35 tysięcy złotych, także w gotówce. Mężczyzna zgłosił sprawę na policję.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, sprawą zajęli się policjanci operacyjni. Dokonali rozpoznania, pozyskali informacje, które od razu weryfikowali i na tej podstawie oraz dzięki własnej wiedzy operacyjnej bardzo szybko wytypowali podejrzane kobiety. Kilka dni temu zatrzymali pierwszą z nich. Starsza pani, 61-latka udawała, że nie wie o co chodzi i usilnie przekonywała, że nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek kradzieżą. Funkcjonariuszy jednak nie przekonała. Na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszała zarzut dokonania kradzieży. Planowane są kolejne zatrzymania – informuje policja.

Polecamy