niedziela, 3 marca, 2024

Koronawirus w Warszawie. Imprezy masowe odwołane!

Wojewoda mazowiecki odwołał wszystkie imprezy masowe z udziałem publiczności. Z powodu koronawirusa. 

fot. Public Domain

Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi. We wtorek poinformowano  o kolejnych zachorowaniach, w tym kolejnym w Warszawie. Premier Mateusz Morawiecki nakazał odwołanie wszystkich imprez masowych. Zarządzenie w tej sprawie wydał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

– czytamy w komunikacie wojewody mazowieckiego. 

Wiadomo już, że nie odbędzie się wiele imprez kulturalnych, sportowych. Mecze reprezentacji Polski zostaną rozegrane bez udziału publiczności. 

(źródło: Biuro Prasowe Wojewody Mazowieckiego, inf. pras.) 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img