Przyjazne miasto, pięć linii metra, dużo zieleni. Jaka Warszawa w 2050 roku?

MUSISZ PRZECZYTAĆ

W piątek, 2 czerwca, ruszyły konsultacje społeczne, a 21 czerwca w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się dyskusja na temat Studium Warszawy – dokumentu dotyczącego wizji rozwoju miasta. Konsultacje potrwają do 29 września – informuje stołeczny ratusz. Chodzi o to, jak ma się rozwinąć miasto do 2050 roku.

W piątek, 2 czerwca prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski spotkał się z warszawskimi licealistami i uczestnikami warsztatów w Centrum Kreatywności Targowa. Przedstawił założenia studium  rozwoju stolicy. Jak podkreśla Urząd Miasta Warszawa, priorytety studium to więcej mieszkań, stolica zieleni, miasto, w którym wszędzie mamy blisko. Zdrowe miasto, kwitnąca gospodarka, z ukochanymi miejscami, gdzie chce się żyć, zapowiada studium. Na budowę nowych osiedli mieszkaniowych według studium miasto ma uwolnić tereny poprzemysłowe po FSO Żerań, fabryce domów Stare Świdry, porcie Żerańskim. Ma tam się znaleźć nawet 95 tysięcy mieszkań. Miasto ma zwiększyć ilość terenów zielonych. Idea miasta, w którym wszędzie jest blisko oznacza, że wszystkie małe i duże sprawy będzie można załatwić blisko domu. W centrach lokalnych, albo w centrach dzielnicowych.
Studiu zakłada też rozwój transportu szynowego, tak by wszyscy mieli blisko do stacji metra kolei czy tramwaju. Metro ma liczyć pięć linii. Konsultacje potrwają do 29 września. 21 czerwca odbędzie się dyskusja w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki – informuje stołeczny ratusz

(źródło: UM Warszawa)

- Advertisement -spot_img