piątek, 10 maja, 2024

CEV Liga Mistrzow – Projekt podejmie mistrza Turcji!

W środę 15 grudnia o godz. 20.30 Projekt Warszawa podejmie na Torwarze w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej CEV Ligi Mistrzów mistrza Turcji Ziraat Bankasi Ankara.

Grę w tej fazie Projekt Warszawa zaczął od porażki z Dynamem w Moskwie. W pierwszych dwóch setach zagrał kapitalnie. Pierwszą partię podopieczni Andrei Anastaziego wygrali pewnie 25:20. Druga była zdecydowanie bardziej wyrównana. Ale też górą byli stołeczni siatkarze, wygrywając set do 25. I gdy wydawało się, że droga do wygranej stoi otworem, w kolejnych dwóch setach Polacy zagrali znacznie gorzej. W trzeciej partii ulegli 20:25. Najsłabszy był set czwarty, przegrany aż 16:25. Fatalny był też początek tie-breaka. W pierwszej odsłonie Dynamo prowadziło 8:4. Potem Projekt zaczął odrabiać straty, było nawet 12:12. W końcówce jednak to Rosjanie przesądzili o wyniku na swoją korzyść. Wygrali set 15:12, a całe spotkanie 3:2. Czy w środę przed własną publicznością siatkarze Projektu zwyciężą?