wtorek, 4 października, 2022

Udawał dżentelmena i „pomógł” starszej pani. Seniorka straciła 1500 złotych

Starsza pani zmęczona wracała z zakupami do domu. Przed klatką podszedł do niej młody mężczyzna. Był uprzejmy, zaoferował pomoc. Wniósł do mieszkania torbę z zakupami. Dopiero potem okazało się, że przy okazji ukradł staruszce pieniądze.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, 80-latka pojechała do banku po pieniądze. Wyjęła ze swojego konta 3500 zł. 2000 zł schowała do koperty i włożyła do podręcznej torebki. Mniejszą kwotę włożyła tam luzem, ponieważ wiedziała, że za chwilę będzie robiła zakupy. Z banku na osiedle samochodem przywiózł ją syn. Kobieta postanowiła jeszcze wstąpić do pobliskiego sklepu. Tam zrobiła zakupy.

Podszedł, deklarował pomoc

Gdy podeszła do kasy, wyjęła zwitek banknotów z torebki. Zapłaciła i całą resztę włożyła do kieszeni w torbie z zakupami. Następnie ruszyła do mieszkania. Kilka metrów przed klatką podszedł do niej mężczyzna. Był bardzo uprzejmy. Otworzył drzwi do klatki schodowej. Następnie zaoferował pomoc, pytając, na którym piętrze mieszka seniorka. Kobieta odpowiedziała, że na piątym.

Jak relacjonują policjanci, 35-latek niby nacisnął guzik w windzie, po czym stwierdził, że winda nie działa i, że wniesie zakupy na górę. Staruszka uznała to za bardzo miły gest. Mówiła, że mężczyzna szedł szybko po schodach. Można powiedzieć, że wbiegł na górę. Po czym chwilę poczekał, aż ona wejdzie, pożegnał się i szybko poszedł na dół – informuje policja.

Zakupy wniesione, lecz pieniędzy brak

Starsza pani w mieszkaniu zaczęła rozładowywać zakupy. Wtedy zobaczyła, że z kieszeni torby zginęło 1500 zł. Pokrzywdzona poinformowała syna, że została okradziona, a następnie wezwała policjantów. Sprawą zajęli się kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Ustalili, że sprawcą był 35-latek mieszkający ze swoją konkubiną na terenie Ursusa. Został zatrzymany w mieszkaniu, a potem osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności podczas robienia zakupów. Podczas płacenia gotówką nie afiszujmy się z nią.  Najlepiej jest wyjąć z portfela czy torebki tyle banknotów, ile trzeba w danej sytuacji, ponieważ ktoś może nas obserwować i spróbować pozbawić pieniędzy.

(źródło: policja)

 

Polecamy